,,Rakto skylutė“ – sveikatai palankesni maisto produktai

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, tęsdamas sveikatai palankesnių maisto produktų gamintojų paieškas ir vykdydamas „Rakto skylutė“ simboliu ženklinimo plėtrą, informuoja, kad Lietuvos rinkai tiekiamos UAB ,,Rokiškio pienas“ raugintos pasukos ,,Bifi Active“ yra pažymėtos ,,Rakto skylutė“ simboliu. Džiaugiamės ir dėkojame įmonei už jų indėlį, gerinant gyventojų sveikatą ir mitybą.

Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Šis simbolis naudojamas nuo 1989 m. ir yra plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Europos Komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu. Juo žymimi maisto produktai Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Šiaurės Makedonijoje ir Lietuvoje. Galimybę jungtis prie šį ženklą naudojančių šalių svarsto ir kitos ES valstybės. Patvirtinti kriterijai atitinka tarptautinius kriterijus, vienodus visose šį simbolį taikančiose šalyse. Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema.

Įmonėms ar ūkininkams naudinga gaminti maisto produktus, atitinkančius „Rakto skylutės“ kriterijus, nes tai padeda: saugoti vartotojų sveikatą, įsitvirtinti atviroje ir neužpildytoje sveikatai palankesnių maisto produktų rinkoje, gerinti įmonės ar ūkio įvaizdį, pristatyti save kaip atsakingą, sveikatai palankesnio maisto gamintoją, eksportuoti produktus į kitas ES šalis, atverti naujas galimybes ieškant naujų receptų ir skonių, kurti naują rinkodarą, parodyti įmonės ar ūkio bei gaminamų produktų išskirtinumą, sveikumą bei pozityvų požiūrį į vartotoją.

Maisto produktų ženklinimas simboliu ,,Rakto skylutė“ yra savanoriškas ir nemokamas. Kviečiame Utenos rajono gamintojus/ūkininkus paženklinti savo produkciją ,,Rakto skylutės“ simboliu. Daugiau informacijos suteiksime Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure: tel. (8389) 51 867 ar el. p. info@utenavsb.lt.

Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas