Dantims palanki mityba: kokį maistą rinktis ir kokio vengti?

Norint, kad dantys atrodytų nepriekaištingai ir būtų sveiki, labai svarbi tinkama mityba. Tikriausiai daugelis yra bent kažką girdėję apie dantims palankius ir kenksmingus maisto produktus. Jų išties nemažai, todėl galima nesunkiai pasimesti. Taigi, kokio maisto ir gėrimų reikėtų vengti, o kurių vartoti daugiau, siekiant pasirūpinti gera savo dantų būkle?

Dantims naudingi maisto produktai

Pienas ir jo produktai. Juose gausu vertingų mineralų, vitaminų ir kitų medžiagų, tokių kaip kalcis, vitaminas D, fosfatai ir baltymai. Jos suteikia dantims tvirtumo. Šiais laikais pakankamai daug žmonių negali vartoti karvių pieno, nes netoleruoja jame esančios laktozės. Tačiau tai ir nėra vienintelis pasirinkimas. Tokiu atveju galima rinktis įvairias alternatyvas, tokias kaip sojų ar kitas augalinis pienas. Juose taip pat gausu naudingų medžiagų.

Sūris – vienas iš vertingiausių pieno produktų dantims. Jis skatina seilių, kurios neutralizuoja rūgščių susidarymą burnos ertmėje, išsiskyrimą. Taip mažinama ėduonies atsiradimo rizika. Be to, sūryje esantys fosfatai ir kalcis padeda sustiprinti dantų emalį.

Obuoliai. Valgant šiuos vaisius dantys yra natūraliai išvalomi. Obuoliai, kaip ir prieš tai aptartas sūris, skatina seilių išsiskyrimą. Juose gausu įvairių vitaminų, tokių kaip C ir K, taip pat kalio, mangano bei vario. Šios medžiagos stiprina dantis ir padeda išvengti emalio įtrūkimų.

Riešutai ir sėklos. Jie turi daug vitaminų ir mineralų, padedančių išsaugoti sveikus dantis. Pavyzdžiui, žemės riešutuose gausu kalcio ir vitamino D, o anakardžiai skatina seilių išsiskyrimą, todėl gali sumažinti dantų ėduonies riziką. Graikiniuose riešutuose yra daug folio rūgšties, geležies, magnio, vitaminų B6 ir E, taip pat ląstelienos. Dantims labai naudingos kanapių ir ispaninio šalavijo sėklos, kuriose gausu baltymų bei kitų vertingų medžiagų.

Maisto produktai, kurių reikėtų vengti

Gazuoti gaivieji gėrimai. Jie pasižymi dideliu rūgštingumu ir cukraus kiekiu. Dėl šios priežasties saldūs gazuoti gėrimai gali paskatinti ėduonies (karieso) atsiradimą. Be to, didelis cukraus kiekis nėra naudingas organizmui. Todėl tokius gėrimus patariama vartoti itin saikingai.

Kukurūzų spragėsiai. Bene daugiausiai problemų sukelia jų lukštai, kurie įstringa tarp dantų ir subraižo dantenas. Tai ne tik lemia diskomforto jausmą, bet ir gali sukelti uždegimą. Kartais pasitaiko atvejų, kai kandant nesprogusį kukurūzą pažeidžiamas dantis. Tuomet belieka kreiptis į odontologus. Susidūrėte su tokia ar panašia problema, todėl reikalingas dantų protezavimas? Tokiu atveju „Ozo“ klinika Vilniuje – jūsų dėmesio vertas pasirinkimas.

Guminukai. Be to, kad savo sudėtyje turi daug cukraus ir dažiklių, dėl limpančios tekstūros jie tvirtai prikimba prie dantų. Guminukuose esanti želatina gali užstrigti tarpdančiuose, taip sukurdama bakterijų dauginimuisi palankią terpę. Taip skatinamas ėduonies atsiradimas.

Tinkama mityba gali padėti pasirūpinti gera ne tik dantų, bet ir viso organizmo būkle. Daug vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų turintys maisto produktai suteikia visapusišką naudą. Džiaukitės sveika ir estetiška šypsena – juk tai viena iš didžiausių vertybių.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas