11 mitų. Visa tiesa apie dantų implantavimą

Šiandien didelių informacijos srautų amžiuje tampa vis sunkiau atskirti tikrus faktus nuo interneto platybėse sklandančių mitų. Ir odontologija – ne išimtis. Pastaruoju metu žiniasklaidoje vis daugiau girdime apie implantus, įvairias pacientų patirtis bei nuomones apie implantacijos procedūras. Suprantama – kiekvienas žmogus ir jo klinikinė situacija yra skirtingi, tačiau daugumą bendrų „netiesų“, kitaip – mitų, reikėtų paneigti realiais argumentais. Štai kaip dažniausiai pasitaikančius visuomenėje mitus komentuoja implantuojantis klinikos „Dantų harmonija” gydytojas Marius Bučinskas.

Implantacijos procedūra – nepakeliamai skausminga.

Šiuolaikinė odontologija jau yra praktiškai beskausmė. Visos intervencinės procedūros, atliekamos naudojant efektyvią vietinę nejautrą, nesukelia jokio didesnio diskomforto pacientui. Jei neramu ne dėl „galimai būsimo” skausmo, o dėl pačios procedūros, patiriamas didelis stresas odontologinėje aplinkoje – klinikoje implantacijos procedūrą galima atlikti taikant sedaciją, prižiūrimą profesionalaus gydytojo anesteziologo.

Implantacija – labai ilgai trunkantis gydymas.

Visos klinikinės situacijos yra skirtingos, tačiau dauguma atvejų implantacija nėra ilga ir varginanti procedūra. Palyginimui – dažniausia implantacijos vizito trukmė neviršija ar net yra trumpesnė nei atliekant įprastas odontologines procedūras. Taip pat, klaidinga manyti, kad jei jau nusprendei implantuotis dantis, teks nuolatos varstyti klinikos duris. Visiškai atkurti dantį ar dantis pakaks 2 – 3 vizitų. Tokį laiko taupymą įgalina klinikoje turima moderniausia diagnostinė įranga ir vidinė CAD/CAM dantų laboratorija.

Pooperacinis laikotarpis po implantacijos – ypač sunkus, ilgas ir skausmingas.

Retais atvejais, galimas minkštųjų audinių paburkimas ar jautrumas, tačiau tai normali organizmo reakcija gyjant. Tačiau šiuos minimalaus diskomforto potyrius nustelbia iškart po procedūros prie implantų tvirtinami laikinieji protezai, kurie leidžia iškart džiaugtis atstatytais dantimis – valgyti ir šypsotis!

Implantai labai dažnai neprigyja.

Klinikoje naudojami išskirtinai pasaulyje pirmaujantys švedų gamintojo implantai, kurie yra biosuderinami ir atitinka aukščiausius kokybės standartus. Pritaikius naujausias implantavimo technologijas, sėkmės rodiklis yra 99 proc. Reti implanto neprigijimo atvejai yra įtakoti gydytojo nurodymų nesilaikymo: intensyvaus rūkymo, padidinto fizinio krūvio, nei įprastai, nepilnavertės mitybos, nesaikingo alkoholio vartojimo, prastos burnos higienos laikymosi.
Taigi, pacientui tereikia laikytis visų gydytojo rekomendacijų dėl implantų priežiūros ir nebelieka priežasčių nerimauti. Nereikia pamiršti ir fakto, kad gamintojas implantui suteikia viso gyvenimo garantiją – tai reiškia, kad jei kas ir nutiks, pats implantas yra pakeičiamas kitu nemokamai.

Implantams reikalinga speciali priežiūra.

Ant implantų atkurtiems dantims prižiūrėti nereikia nieko neįprasto – juos kasdien du kartus valyti dantų šepetėliu, o tarpdančius – tarpdančių siūlu arba irigatoriumi taip, kaip nuosavus dantis. Tiesa, būtina implantų patikra ir reguliariai, kas 6 mėnesiai, atliekama profesionali burnos higiena. Šios būtinybės turi dvi priežastis: pirmoji – tai yra pagrindinės efektyvios viso gyvenimo garantijos implantams sąlygos; antroji – net visus sveikus dantis turintis žmogus, norėdamas išsaugoti jų sveikatą, turėtų apsilankyti pas odontologą ir darytis profesionalią dantų higieną bent kas 6 mėnesius.

Implantai nėra ilgaamžiai, juos kažkada teks keisti.

Realybė yra visiškai priešinga šiam teiginiui. Šiandien, dantų atkūrimas ant implantų yra ilgaamžiškiausias galimas dantų atkūrimas. Pats implantas atstoja ir atlieka visas tikro danties šaknies funkcijas. Tinkamai prižiūrimas (ne daugiau nei savas sveikas dantis), implantas jums tarnaus visą gyvenimą.
Lyginant su kitais dantų atkūrimo būdais, pirminė investicija atsiperka greičiau nei nuolatinis išimamų protezų keitimas (dėl žandikaulio kaulo tirpimo) ir kitos išlaidos susijusios su jų priežiūra ir naudojimu. Taip pat ant implantų atkurtų karūnėlės, ar protezų korekcija (pvz. dančiui nuskilus) yra daug greitesnė ir paprastesnė, nes protezas prie implanto yra prisukamas. Daug paprasčiau yra jį atsukti, pakoreguoti ir vėl prisukti, nei, net nuskilus vienam dančiui, iš naujo gaminti visą išimamą protezą.

Implantacija yra prabangos procedūra ir daugiausiai skirta šypsenos estetikai atkurti.

Pirminis vieno, kelių ar net visų žandikaulio dantų atkūrimo ant implantų tikslas – atkurti funkcinę paskirtį. Kitaip tariant, šio gydymo esmė yra visiškai atkurti kramtymo funkciją. Medicininiu požiūriu tai yra svarbiausia, nes kramtymas yra esminis mūsų pilnavertės mitybos ir tuo – sveikatos, pagrindas. Netinkamai sukramtytas maistas sukelia virškinamojo trakto ligas. Neturint galimybės sukramtyti kai kurių maisto produktų, žmogaus organizme atsiranda įvairių mikroelementų trūkumas. Dėl nepilnavertės mitybos įgalinamos kitos patologijos. Tai, kad ant implantų tvirtinamų protezų atspalvį galima pasirinkti ir išgauti holivudinę šypseną – tik malonus priedas prie visiškai atstatytos kramtymo funkcijos.
Įdomus faktas: išimami dantų protezai geba atkurti vos iki 40 proc. kramtymo funkcijos, tuo tarpu ant implantų atkurti dantys, it savi – visus 100 proc.

Kiek trūksta dantų, tiek reikės implantų.

Dažnas, kuriam trūksta daugiau nei vieno danties, pradeda skaičiuoti trūkstamus dantis ir versti juos į implantų skaičių. Tokia matematika yra visiškai klaidinga.
Praradus kelis dantis, galimas protezavimas ant tiltų, tvirtinamų prie 2-3 implantų. Tokiu būdu nepažeidžiami sveiki šalia esantys dantys, kas būtina protezuojant be implantacijos.
Praradus visus žandikaulio dantis (pavyzdžiui dėl parodontozės), juos galima atstatyti tik ant keturių implantų. Toks gydymo metodas vadinamas „Visi ant 4″. Jis ypatingas tuo, kad vieno vizito metu į žandikaulį įsriegiami tik keturi implantai, ant kurių vėliau tvirtinami ilgalaikiai dvylikos dantų protezai. Taip sutaupomi ne tik pinigai, laikas, bet ir chirurginių invazijų skaičius.
Visai neseniai lyderiaujantis švediškų dantų implantų gamintojas pristatė gydymo metodą, kurio dėka, visi nuolatiniai apatinio žandikaulio dantys atkuriami tik ant trijų implantų ir per vieną dieną.

Dantų implantai – tik pagyvenusiems žmonėms.

Statistika byloja, kad Lietuvoje 25 – 40 metų amžiaus žmonių, kurie yra netekę vieno ar kelių dantų, yra beveik 60 proc. Dantys prarandami dėl įvairių ligų sukeltų komplikacijų, burnos ertmės ligų ar patirtų traumų. Delsiant atkurti prarastą dantį, žandikaulis toje vietoje ima tirpti, nes nepatiria tinkamo krūvio. Tirpstant žandikauliui, pažeidžiamos sveikų dantų šaknys, ir atsiranda didelė tikimybė ilgainiui juos taip pat prarasti.
Smarkiai nutirpus kaului, implantacija tampa sudėtingesnė, nes gali nepakakti kaulinio audinio implantui įsriegti ir gali prireikti papildomos brangios kaulo priauginimo procedūros.
Todėl netekus net vieno danties jauname brandos amžiuje, reikėtų nedelsti ir pasidomėti implantacijos galimybėmis.

Implantacija – nepagrįstai brangus odontologinis gydymas.

Modernioji dantų implantacija, kuri technologijų eros šuoliais stebina mus savo galimybėmis, sparčiai vystosi jau nuo 1950-ųjų. Nors pastaraisiais metais girdime vis daugiau naujovių ir „išradimų” implantacijoje, kiekviena jų turi ilgą tyrimų, mokslininkų ir medikų studijų ir bandymų istoriją. Pavyzdžiui, vos prieš gerus metus, kuomet pasaulyje lyderiaujantis švediškų implantų gamintojas pristatė revoliucinį gydymo metodą, leidžiantį visus nuolatinius apatinio žandikaulio dantis atkurti tik ant trijų implantų vos per vieną dieną. Šiam pasauliniam pristatymui rengėsi daugiau nei 12 metų. Būtent tiek laiko truko daugybės mokslininkų, vedančiųjų odontologijos profesorių, tyrimų, bandymų per 5 pasaulio kontinentus, kad šis metodas, kaip veiksmingas ir saugus, būtų pristatytas plačiajai visuomenei. Todėl klaida yra manyti, kad mokama už mažytį titano sraigtelį. Iš tiesų, mokama už ilgus metus tyrimų, saugumą ir garantiją. Tai šimtų žmonių darbas, siekiant suteikti efektyviausią būdą atkurti žmogui gyvybiškai svarbią kramtymo funkciją.
Naudingas faktas: Lietuvoje dantų implantavimo kainos yra vienos žemiausių Europoje – skirtumas siekia net kelis kartus.

Jei implantai vienodi – reikia ieškoti pigiausiai implantacijos paslaugas teikiančio gydytojo.

Ar skirsis batai pasiūti patyrusio batsiuvio ir pradedančiojo, net jei jie siūtų iš to paties odos gabalo? Veikiausiai į šį klausimą geriausiai atsakytų liaudies išmintis: „Nesu toks turtingas, kad pirkčiau pigius daiktus.”
Kalbėdami apie sveikatą, turėtume užduoti sau tokį patį klausimą, juolab, kad antros sveikatos, kaip batų poros, nenusipirksi. Aukštesnės kvalifikacijos gydytojas yra suinteresuotas sėkme, nes investavo daug daugiau laiko į žinias, praktiką, gydymo metodų taikymo įsisavinimą. Šiai kvalifikacijai reikalingas laikas ir investicijos – keliauti po įvairius seminarus, mokymus, konferencijas, parodas ir kursus. Todėl šiuo atveju, pacientas moka už darbą, meistriškumą ir sėkmės garantiją.
Kitas svarbus aspektas – reklama. Radę kainos pasiūlymą, labai kruopščiai pasidomėkite sąlygomis: ar nėra papildomų reikalingų procedūrų, kurios neįtrauktos į pasiūlymą, ar naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos, ar jūsų atveju yra atlikta išsami diagnostika, ar odontologinio gydymo paslaugos teikėjas turi visą reikalingą gydymo įrangą, ar viskas bus vykdoma toje pačioje klinikoje, ar turi kvalifikaciją įrodančius dokumentus. Tuomet sudėkite viską ir nenustebkite, kad „pigiau”, neretai pavirsta „brangiau”.
Klinika „Dantų harmonija” vadovaujasi profesionalios atsakomybės taisykle: klinikoje atliekama išsami diagnostika: kompiuterinė tomografija, panoraminės nuotraukos, giluminė burnos ertmės apžiūra. Sudaromas gydymo planas, kuris yra pasirašomas gydytojo ir paciento. Šis susitarimas garantuoja, kad nustatyta gydymo kaina nekis net ir tuo atveju, jei prireiks papildomos procedūros. Nes tai yra laikoma gydytojo diagnostine prievole ir jis už ją laiduoja.

Tad verta susimąstyti, kad implantacija, siekiant atkurti prarastus dantis, praktiškai yra vienkartinė investicija į save, radikaliai pagerinanti gyvenimo kokybę, ir kaip tik todėl – prasminga bei vertinga. Na, o mitai buvo ir bus, svarbu juos žinoti ir argumentuotai vertini.

Kviečiame apsilankyti nemokamame seminare pacientams „Dantų implantacija: paneigti mitai”
Seminare papasakosime apie visas šiuolaikines dantų implantacijos galimybes ir atsakysime į visus pacientams rūpimus klausimus.
Taip pat seminaro dalyvius pakviesime į nemokamą išsamią konsultaciją ir diagnostiką dėl dantų implantavimo galimybės, kur Jums bus sudarytas profesionalus gydymo planas. Nuvešime ir parvešime iš klinikos nemokamai!*.
DATA: 2019 m. balandžio 04 d., ketvirtadienis.
LAIKAS: 18:30 val.
VIETA: Kūrybinių industrijų centras „Taurapilis”, Aušros g. 47, Utena
Registruokitės telefonu: 8 610 11 222

*nemokamos diagnostikos metu pacientui padarytos rentgeno ir kompiuterinės tomografijos nuotraukos, pasirinkus nesigydyti pagal sudarytą individualų gydymo planą, yra klinikos „Dantų harmonija” nuosavybė ir pacientui negrąžinamos. Transporto paslaugos vykdomos išskirtinai klinikos transportu iš anksto užsiregistravus.

URL registracijai paspaudus ant informacinio maketo JPG arba žodžių info tekste „paspauskite čia”: https://dantuharmonija.lt/sem-utena-04-bal/
URL Marius Bučinskas tekste: https://dantuharmonija.lt/specialistai/marius-bucinskas/

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas