„Juventus“ tik ketvirtajame kėlinyje pasipriešino „Dzūkijos“ krepšininkams

Prie autsaiderių priskiriama „Dzūkijos” ekipa net tris kėlinius neleido uteniškiams ramiai žaisti Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) čempionate. Vyriausio stratego Antano Sireikos komanda namuose gruodžio 18 dieną tik ketvirtajame kėlinyje 77:62 (22:16, 19:24, 13:8, 23:14) palaužė be vyr. trenerio Andrejaus Urlepo žaidusių alytiškių pasipriešinimą. Pirmasis susitikimas spalio 12 dieną baigėsi alytiškių pergale, tada jie uteniškius nugalėjo minimalia persvara 75:73.

Pirmame kėlinyje sirgaliai manė, kad su „Dzūkijos” ekipa jų mylima komanda pergalę pasieks nesunkiai, nes uteniškiai greitai įgijo dviženklę persvarą. Tačiau greit ją ir išbarstė. Prasidėjus ilgajai pertraukai komandas teskyrė vos vienas taškas (41:40), nes penki 2009-2010 metų sezone „Juventus” žaidusio Pauliaus Morkeliūno taškai iš eilės antrojo kėlinio pradžioje iš aikštės šeimininkų persvaros paliko vos tašką (22:21), tačiau Aarono Besto atakos vėl leido uteniškiams kiek atitrūkti – 27:23. Nepaisant šios atkarpos, įpusėjus kėliniui „Dzūkija” jau buvo priekyje – 28:27, o netrukus svečių pranašumas šoktelėjo net iki penkių taškų (35:30).
Trečiojo kėlinio pradžioje abiejų komandų puolimas ėmė strigti. Per keturias minutes ekipos pelnė vos po du taškus. Lemiamas ketvirtis prasidėjo Ovidijaus Galdiko ir Vytauto Šulskio atakomis, po kurių „Juventus” persvara vėl tapo dviženklė – 58:48. Nepaisant varžovų pastangų, per likusį laiką skirtumas vos sykį buvo vienaženklis, o susitikimo pabaigoje didesnės intrigos nebuvo. Likus žaisti pusketvirtos minutės skirtumas pasiekė penkiolikos taškų ribą (70:55), o susitikimą uteniškiai laimėjo rezultatu 77:62.
Nugalėtojams 17 taškų pelnė Vytautas Šulskis, po 12 – Jamaras Diggsas ir Valdas Vasylius, 9 – Gytis Sirutavičius, 8 – Aaronas Bestas, po 6 – Dovis Bičkauskis ir Vaidas Čepukaitis, 4 – Ovidijus Galdikas, 3 – Rolandas Jakštas.
Svečių gretose išsiskyrė Jamesas Gavinas (17 taškų), Paulius Morkeliūnas (15 taškų) bei Alejandro Hernandezas (10 taškų).

Laikraščio „Utenos diena” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.