„Juventus“ sutriuškino Pasvalio klubą

Puikią pergalę savo sirgaliams ketvirtadienio vakarą padovanojo Utenos „Juventus” klubas, kuris atsakomosiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) ketvirtfinalio rungtynėse 85:65 (20:13, 22:21, 18:16, 25:15) sutriuškino Pasvalio „Pieno žvaigždžių” ekipą ir pateko tarp keturių geriausių turnyro komandų.
Uteniškiai žaidė be šiuo metu traumas besigydančių Ovidijaus Varanausko ir Vaido Čepukaičio. „Juventus” ekipa turnyro pusfinalyje susitiks su Šiaulių „Šiaulių” krepšininkais.

Sirgalių palaikomi „Juventus” krepšininkai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po Simo Buterlevičiaus bei Sauliaus Kulviečio tikslių metimų serijos sužaidus tris minutes jau pirmavo 9:0. O po pirmųjų dešimties minučių „Juventus” buvo priekyje 20:13.
Antrojo ketvirčio pradžioje komandos centras Valdas Dabkus inicijavo dar vieną „Juventus” spurtą, po kurio uteniškiai įgijo keturiolikos taškų persvarą – 27:13. Likus žaisti keturias minutes „Juventus” dar labiau nutolo (37:22), bet aštuoni praėjusi sezono buvusio „Juventus” komandos žaidėjo Aido Viskonto taškai leido svečiams gerokai priartėti – 30:38.
Po didžiosios pertraukos penkis taškus pelnė naujasis „Juventus” centras Egidijus Dimša, tolimą metimą pridėjo S. Buterlevičius ir „Juventus” vėl pabėgo į priekį – 52:36. Likus žaisti keturias minutes Utenos krepšininkai įgijo rekordinę – aštuoniolikos taškų – persvarą (56:38), bet kėlinį spurtu 12:4 baigę „Pieno žvaigždės” vėl sumažino atsilikimą – 50:60.
Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė septyni taškai (55:62), bet trys rezultatyvios aikštės šeimininkų atakos vėl padėjo „Juventus” klubui pabėgti – 68:55. Likus žaisti keturias minutes A. Šikšnius pelnė du taškus su pražanga, fantastišką dvitaškį paskutinę sekundę pataikė R. Broadusas ir komandas vėl skyrė šešiolika taškų – 73:57. Prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei priešininkų komandos centras Evaldas Kairys buvo nubaustas nesportine pražanga, A. Šikšnius pataikė baudos metimą, dvitaškį pridėjo legionierius R. Broadusas ir „Juventus” ėmė triuškinti varžovus – 79:59. Per likusį laiką situacija aikštelėje jau nepakito ir fantastišką pergalę iškovoję uteniškiai žengė į BBL pusfinalį – 85:65.
Uteniškių pergalę apkartino ketvirtajame kėlinyje Valdo Dabkaus patirta čiurnos trauma. Tik po analogiško sužeidimo į aikštelę grįžęs aukštaūgis nesėkmingai nusileido ant žemės kovodamas po krepšiu.
Nugalėtojams 19 taškų pelnė Simas Buterlevičius, 16 – Egidijus Dimša, 14 – Saulius Kulvietis, 12 – Arvydas Šikšnius, 10 – Rashaunas Broadusas, 8 – Valdas Dabkus, 4 – Edgaras Stanionis, 2 – Nikita Barinovas.
Svečių gretose išsiskyrė 19 taškų įmetęs Michaelas Dixonas ir 12 – Aidas Viskontas.

„Utenos dienos” ir „Juventus” inf., Vytauto Ridiko nuotr.