„Juventus“ patyrė triuškinančią nesėkmę su „Žalgiriu“

Utenos „Juventus” klubas ir trečiosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynėse neprilygo Kauno „Žalgirio” komandai. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 49:96 (18:24, 12:26, 9:26, 10:20) nusileido šalies čempionams ir pralaimėjo seriją 0:3.

Kovoje dėl bronzos medalių uteniškiai susitiks su Vilniaus „Lietuvos ryto” arba Klaipėdos „Neptūno” ekipa. Šių komandų pusfinalio serijoje rezultatas kol kas lygus – 1:1.

Jameso Andersono ir Roberto Javtoko tiksliais metimais prasidėjusiose rungtynėse kauniečiai pirmieji kiek atitrūko (8:2), tačiau Vaido Čepukaičio, Rashauno Broaduso ir Nikitos Barinovo tikslios atakos leido svečiams sumažinti atsilikimą iki minimumo – 7:8. Antroje ketvirčio pusėje Artūras Milaknis tolimu metimu vėl leido „Žalgirio” komandai kiek padidinti atotrūkį (13:7), bet sėkmingas Ovidijaus Varanausko žaidimas neleido aikštės šeimininkams pabėgti dar toliau – 24:18.

Kaip ir pirmuose dvejuose šios serijos susitikimuose, trečiajame mače Kaune uteniškių puolimas ėmė strigti antrajame kėlinyje. Sužaidus keturias minutes tritaškį pataikė Vytenis Lipkevičius, du taškus su pražanga pridėjo Artūras Gudaitis ir „Žalgiris” pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 34:23. Likus pusketvirtos minutės komandas jau skyrė šešiolika taškų (41:25), o įpusėjus mačui kauniečiai triuškino varžovus rezultatu 50:30.

Trečiajame kėlinyje situacija aikštelėje beveik nekito. Po Willo Cherry keturių taškų iš eilės „Žalgiris” dar labiau nutolo (58:33), o po A. Milaknio dėjimo įgijo 27 taškų persvarą – 64:37. Po A. Milaknio tritaškio skirtumas viršijo trisdešimties taškų ribą (69:37), o prieš paskutines dešimt minučių „Žalgiris” triuškino svečius 76:39.

Ketvirtajame kėlinyje aikštelėje jau niekas nepasikeitė. D. Adomaitis leido pažaisti visiems savo krepšininkams, o žalgiriečiai išlaikė triuškinančią persvarą ir įtikinamai laimėjo rungtynes. Susitikimas baigėsi „Žalgirio” pergale rezultatu 96:49.

„Juventus” komandai, kuri žaidė be traumuotų Egidijaus Dimšos ir Arvydo Šikšniaus, 12 taškų surinko Saulius Kulvietis, 10 – Ovidijus Varanauskas, 7 – Nikita Barinovas, po 6 – Rashaunas Broadusas ir Vaidas Čepukaitis, 4 – Edgaras Stanionis, po 2 – Valdas Dabkus ir Simas Buterlevičius.