„Juventus“ komandai – Pasvalio ekipos kirtis

Praėjusį šeštadienį Vilniaus „Lietuvos rytą“ patiesę Utenos „Juventus” krepšininkai pirmadienį nesugebėjo atsilaikyti prieš Pasvalio „Pieno žvaigždžių” ekipą. Antano Sireikos auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino” LKL) mače savo aikštelėje nusileido varžovams rezultatu 91:97 (21:26, 24:27, 25:17, 21:27).

Po šios nesėkmės uteniškiai turnyro lentelėje vėl smuktelėjo į šeštąją poziciją, o iki reguliariojo sezono pabaigos liko trys turai.

Osvaldo Olisevičiaus vedami svečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus dvi minutes jau pirmavo 7:0. Nors Dainiaus Šalengos tritaškis kiek atgaivino uteniškių puolimą (3:7), „Pieno žvaigždės” puolime ir toliau žaidė užtikrintai – 15:3. Steponui Babrauskui skyrus techninę pražangą, „Juventus” klubas sugebėjo sumažinti deficitą (11:17), o po Ovidijaus Galdiko dėjimo komandas jau skyrė tik penki taškai – 15:20. Nors pasvaliečiai ir vėl sugebėjo atitrūkti (24:15), kėlinio pabaigoje Dovio Bičkauskio ir Vaido Čepukaičio atakos leido uteniškiams vėl sumažinti atsilikimą – 21:26.
Antrojo kėlinio pradžia ir vėl sėkmingiau susiklostė svečiams, kurie po Evaldo Žabo keturių taškų iš eilės sužaidus tris minutes susigrąžino dviženklį pranašumą – 37:25. Įpusėjus kėliniui komandas jau skyrė šešiolika taškų (45:29), bet kiek geriau paskutinę atkarpą sužaidę „Juventus” krepšininkai sugebėjo sumažinti deficitą iki aštuonių taškų – 45:53.
Po didžiosios pertraukos uteniškių gynyba ėmė veikti gerokai sėkmingiau ir tai davė rezultatų. Sužaidus tris minutes komandas jau skyrė vos trys taškai (50:53), o po Valdo Vasyliaus dvitaškio skirtumas sumažėjo iki minimumo – 52:53. Įpusėjus kėliniui D. Bičkauskis pirmą kartą išvedė uteniškius į priekį (54:53), tačiau E. Žabas netruko sugrąžinti pranašumą svečiams – 59:56. Nors vienu metu „Juventus” pranašumas buvo pasiekęs tris taškus (62:59), spurtu 8:0 atsakę pasvaliečiai vėl pabėgo į priekį – 67:62. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Vytautas Šulskis tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (67:67), o per likusį laiką nė vienai ekipai pranašumo įgyti nepavyko – 70:70.
Lemiamą ketvirtį spurtu 8:2 pradėjusios „Pieno žvaigždės” po dviejų Justo Tamulio tritaškių dar sykį pabėgo į priekį (78:72), bet Jamaro Diggso ir D. Šalengos tikslūs metimai dar sykį leido uteniškiams priartėti iki minimumo – 83:84. Visgi prasidėjus paskutinei kėlinio minutei Derrickas Low smeigė tolimą metimą ir „Juventus” atsitiesti jau nesugebėjo. A. Sireikos komanda patyrė nesėkmę rezultatu 91:97.
Aikštės šeimininkams 19 taškų pelnė Jamaras Diggsas, po 15 – Dovis Bičkauskis ir Dainius Šalenga, 11 – Valdas Vasylius, 10 – Vaidas Čepukaitis, 8 – Ovidijus Galdikas, 7 – Vytautas Šulskis, 6 – Gytis Sirutavičius.
„Pieno žvaigždžių” ekipoje pasižymėjo Evaldas Žabas (16 taškų), Osvaldas Olisevičius (15 taškų), po 13 taškų – Justas Tamulis ir Egidijus Dimša, 11 – Karolis Babkauskas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko ir Vytauto Ridiko nuotr.