Botulino toksino injekcijos – ne tik veido kontūrų korekcijai

Dažnas, pasižiūrėjęs į lygų, skaistų žmogaus veidą, šyptelėja ir tarsi šiek tiek pašaipiai pakomentuoja: „Matyt, botokso susileido.” Visuomenėje sklando nemažai mitų, jog botulino toksino injekcijos bei hialurono rūgšties užpildai yra tik tuštybės mugės pramanas. Vis dėlto retas susimąsto, kad pasaulyje šie preparatai dažniausiai naudojami siekiant išspręsti tam tikras įgimtas ar per gyvenimą įgytas veido kontūrų estetines bei funkcines problemas. Jie ne tik skirti estetiniam grožiui atkurti, bet ir saugiai naudojami medicinoje.
Botulino toksino preparatai pirmiausia buvo naudojami kreivakaklystei ir kaktos raukšlėms gydyti. Vėliau atliekant mokslinius ir klinikinius tyrimus jų naudojimas plačiai paplito medicinoje ir yra naudojami viso kūno procedūroms. Ši medžiaga blokuoja nervinių impulsų sklidimą į raumenis. Taip pasiekiamas pageidaujamas efektas, pavyzdžiui, dėl raumenų tonuso sumažėjimo mažėja raukšlių. Tačiau botulino toksinas gali būti naudojamas ir nechirurginiam antakių pakėlimui, mimikos raumenų paralyžiaus korekcijai, prakaitavimui mažinti, nerviniam tikui, migrenai, griežimui dantimis (bruksizmui) gydyti.

Unikalus būdas dantų griežimui gydyti

CLINIC | DPC gydytojas Rokas Perevičius pasakojo, kad daugelis net nesusimąsto, jog botulino toksinas gali būti naudojamas dantų griežimui gydyti: „Iš tiesų bruksizmas – daugeliui žmonių būdingas nevalingas ar nesąmoningas dantų griežimas ar protarpinis stiprus sukandimas. Tai lemia dantų audinių perkrovas ir dantų nusidėvėjimą – dyla dantų kandamieji paviršiai, formuojasi plokštumos, apsinuogina gilesnieji dantų audiniai (dėl ko pasireiškia skausmas, dantų jautrumas), ilgainiui žemėja sąkandis, smakras atsikiša į priekį – žmogus akivaizdžiai sensta. Taip pat smarkiai išryškėja kramtomieji raumenys – atsiranda išreikšti žandai, žmogų gali kamuoti nuolatiniai, sunkiai kontroliuojami galvos skausmai. Taip pat pakinta smilkininio apatinio žandikaulio sąnarys – gali atsirasti skausmas, traškesys, ribotas išsižiojimas. Bruksizmas dažnai kontroliuojamas kapomis – specialiomis individualiai pagamintomis dantų apsaugomis, kurių dažnai žmonės netoleruoja, nes negali sučiaupti burnos, jos yra per kietos, naktį sunku užmigti, kamuoja svetimkūnio jausmas burnoje, pykinimas, žiaukčiojimas.”
Bruksizmo gydymas naudojant botulino toksiną unikalus tuo, kad yra šalinama priežastis, o ne pasekmė (kaip kad nešiojant kapas). „Injekcijos atliekamos į kramtomuosius raumenis specialiai parinktuose taškuose – tokiu būdu sumažėja jų jėga, pasikeičia kramtymo judesiai, sumažėja dantų ir raumenų perkrovos. Taip sustabdomas dantų (ar protezų) dilimas, veido ir galvos raumenų persitempimas, todėl sumažėja galvos ir smilkininio apatinio žandikaulio sąnario skausmai, pagerėja gyvenimo ir miego kokybė. Dėl pasikeitusių kramtymo judesių formuojasi taisyklingi kramtomosios sistemos refleksai ir problema ilgainiui sumažėja arba visiškai išnyksta. Taip pat šiek tiek pasikeičia veido forma – sumažėja tam tikrų jo dalių apimtis”, – apie bruksizmo gydymo procesą pasakojo gyd. R. Perevičius.

Kai vargina per didelis prakaitavimas

Gyd. R. Perevičius išskyrė dar vieną problemą, kurią galima panaikinti pasitelkus botulino toksiną. „Botulino injekcijomis gydomas ir gausesnis pažastų, delnų ar pėdų prakaitavimas. Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija į padidėjusią aplinkos temperatūrą, fizinį krūvį ar emocinį stresą. Tai – natūralus ir reikalingas žmogaus organizmui procesas, tačiau dalį žmonių vargina padidėjęs prakaitavimas, kuris tampa labai nemalonia fizinį bei psichologinį diskomfortą keliančia problema.”
Per trumpas ir neskausmingas botulino toksino injekcijas į padidėjusio prakaitavimo vietas suleidžiama preparato, kuris efektyviai sumažina prakaitavimą blokuodamas prakaito liaukų veiklą. Efektas pasimato maždaug po savaitės nuo injekcijos ir trunka apie 4–6 mėnesius. Vėliau pradėjus prakaituoti intensyviau rekomenduojama procedūrą kartoti.

Veido kontūrų korekcijos galimybės

Botulino toksino preparatų injekcijos itin populiarios ir efektyvios, kai norima užkirsti kelią raukšlėms atsirasti arba kai atliekama jau esamų smulkių raukšlelių korekcija. „Pati procedūra paprasta ir nereikalauja daug laiko ar specialaus pasiruošimo. Tačiau po jos itin pagerėja paciento išvaizda ir savijauta. Taip pat tai puiki alternatyva brangioms ir invazinėms chirurginėms arba dermatologinėms procedūroms. Galima išskirti kelis pagrindinius botulino toksino preparatų injekcijų privalumus. Veidas atjaunėja, išlyginamos tiek jau esamos, tiek besiformuojančios raukšlės, veidas neatrodo toks piktas ir susirūpinęs. Be to, atprantama nuo perdėtų mimikų, skatinančių raukšlių susidarymą”, – pasakojo gyd. R. Perevičius.
Botulino toksino injekcijos yra atliekamos greitai ir saugiai. Procedūros metu plona adata preparato sušvirkščiama į numatytas vietas. Procedūra trunka apie 15 minučių. Botulino toksino poveikis išlieka apie 6 mėnesius, o efektas paprastai matosi jau po 2 dienų.
Gyd. R. Perevičius pabrėžė, kad veido kontūrų korekcijos procedūrų metu naudojamos botulino toksino dozės yra palyginti mažos, o rizika sveikatai yra itin minimali. Tačiau verta nepamiršti, kad tai receptinis vaistas, kurį naudoti gali tik kvalifikuotas gydytojas. Reikia būti itin atsargiems, kai šio preparato injekcijas siūlo kosmetologai ar kiti asmenys, neturintys medicininio išsilavinimo, nes vėliau gali kilti labai didelių neigiamų pasekmių.
Įgimtas ar gyvenimo eigoje įgytas veido kontūrų estetines problemas taip pat galima spręsti naudojant hialurono rūgšties užpildus. Jais galima atlikti šias procedūras: patempti veidą, pakelti lūpų kampučius, koreguoti smulkias ir gilias raukšles, patamsėjusius paakius, lūpų kontūrą, padidinti lūpų ir skruostų apimtį.
„Oda yra didžiausias žmogaus organas. Hialiurono rūgštis – tai natūrali kiekvieno mūsų odos audinių medžiaga, atsakinga už odos struktūros ir drėgmės palaikymą. Viena hialurono rūgšties molekulė sulaiko apie 1 000 vandens molekulių. Taip palaikomas odos elastingumas, todėl ji atrodo jaunatviškiau. 70 kg sveriančio žmogaus organizme yra apie 15 gramų šios rūgšties. Senstant šios rūgšties kiekis odoje mažėja ir tai lemia senėjimą: oda išsausėja, suglemba, praranda elastingumą, atsiranda raukšlių. Hialurono rūgštis – tai pagrindinis odos komponentas, lemiantis jos tobulą struktūrą”, – pasakojo gyd. R. Perevičius.
Suleidus hialurono rūgšties į odą, ji tolygiai pasiskirsto, taip užpildydama natūraliai esančios organizme rūgšties trūkumą ir dėl jo atsiradusias raukšleles, pagražina veido kontūrus ir suvienodina odos spalvą. Efektas yra akivaizdžiai matomas iš karto po procedūros.
Hialiurono rūgštis būna įvairių tipų – nuo skirtų mezoterapijai (veidui, kaklui drėkinti) iki raukšles lyginančių preparatų. Skiriasi jų stangrumas, minkštumas. Raukšles lyginantys preparatai yra skirstomi pagal tai, ką mes norime koreguoti. Preparatas parenkamas individualiai kiekvienam žmogui, kad būtų kiek įmanoma geresnis rezultatas.
Labai plona adata ir nedideliais kiekiais hialurono rūgštis yra suleidžiama po oda. Šio preparato sudėtyje yra anestetinių medžiagų, malšinančių skausmą. Esant poreikiui gali būti taikoma vietinė nejautra. Procedūros trukmė – apie 20–30 minučių, o poveikis išlieka iki metų (ir ilgiau), priklausomai nuo kiekvieno žmogaus organizmo.
Gydytojas pabrėžė, kad hialurono rūgšties injekcijos procedūrą gali atlikti tik specialistas, baigęs tam skirtus mokslus ir tiksliai žinantis, kaip naudojamas šis preparatas.


Balandžio 24 d., pirmadienį, 17 val. Aušros g. 17, Utenoje, organizuojamas nemokamas seminaras bruksizmui ir prakaitavimui gydyti ir veido kontūrų korekcijai.

Seminaro metu gydytojas Rokas Perevičius ne tik pristatys naujas paslaugas, bet ir atsakys į Jums rūpimus klausimus. Renginio metu taip pat bus teikiamos nemokamos individualios konsultacijos.

Daugiau informacijos teiraukitės tel. 8 614 41 116 arba el. p. utena@clinicdpc.lt.


Clinic DPC inf.
  Clinic DPC nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas