„Juventus“ iškovojo istorinę pergalę – Kaune įveiktas „Žalgiris“

Utenos „Juventus” klubas iškovojo skambiausią pergalę komandos istorijoje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse išvykoje 76:75 (20:16, 21:28, 20:15, 15:16) palaužė šalies čempionę Kauno „Žalgirio” ekipą.

Kauniečiams tai buvo pirmoji nesėkmė LKL pirmenybėse, tuo tarpu uteniškiai iškovojo pirmąją pergalę per du mačus.
Nors kauniečiai kiek sėkmingiau pradėjo rungtynes (5:2), svečiai netruko atsakyti atkarpa 10:0 ir po Sauliaus Kulviečio ir Edgaro Stanionio metimų bei Arvydo Šikšniaus dėjimo iš viršaus šiek tiek nutolo – 12:5. Likus žaisti tris minutes žalgiriečiai, daugiausiai Dariaus Songailos pastangomis, atstatė pusiausvyrą (14:14), tačiau ketvirtį tritaškiais baigę A. Šikšnius ir Simas Buterlevičius sugrąžino persvarą „Juventus” klubui – 20:16.

Antrąjį kėlinį vėl sėkmingiau pradėjo Gintaro Krapiko komanda, kuri atstatė pusiausvyrą (20:20), tačiau Edgaro Stanionio ir Valdo Dabkaus tikslios atakos vėl truktelėjo svečius į priekį – 29:24. Atkarpa 7:0 atsakę žalgiriečiai po Luko Lekavičiaus dvitaškio dar kartą susigrąžino persvarą (31:29), Nikitos Barinovo tritaškis atstatė „Status quo” – 35:33. Kėlinio pabaiga šiek tiek sėkmingiau susiklostė kauniečiams, tačiau įpusėjus mačui Lietuvos čempionų persvara siekė tik tris taškus – 44:41.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Arvydas Šikšnius tolimu metimu atstatė pusiausvyrą (44:44), o Vaidas Čepukaitis dvitaškiu su pražanga vėl sugrąžino persvarą uteniškiams – 51:48. Nors ketvirčio pabaigoje Utenos klubo atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga, šis epizodas žalgiriečiams iniciatyvos perimti neleido. S. Buterlevičius paskutinės „Juventus” atakos metu pataikė iš trijų taškų zonos ir prieš lemiamas dešimt minučių svečiai buvo priekyje – 61:59.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus tris minutes rezultatas dar buvo lygus (65:65), tačiau tritaškį pataikęs Artūras Milaknis vėl persvėrė rezultatą žalgiriečių naudai – 68:65. Netrukus S. Buterlevičius atsakė dar vienu tritaškiu, o Rashaunas Broadusas likus žaisti pusketvirtos minutės vėl išvedė į priekį „Juventus” komandą – 71:70. Prasidėjus paskutinei minutei svečiai turėjo keturių taškų persvarą (76:72), kurie žalgiriečiai sugebėjo tik sušvelninti vienu L. Lekavičiaus tritaškiu – 75:76.