Baigtas įgyvendinti Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuotas projektas „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“

Moterų sveikatingumo ir sporto studijoje „FiguraGym“ nuo 2019-09-01 iki 2021-12-31 vyko projektas „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“ (Nr. SRF-SIĮ-2019-1-0356), kuris bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis. Sporto rėmimo fondo projektus administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto vertė – 141870,00 Eur. Nuosavas indėlis 8,1765 proc. – 11600,00 Eur. Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojama – 130270,00 Eur.

Projekto „Moterų fizinio aktyvumo skatinimas Utenos rajone“ tikslinė grupė buvo moterys, turinčios neįgalumą, antsvorio ar sergančios nutukimu. Projekto laikotarpis buvo skirstomas į 3 mėnesių etapus. Etapo pradžioje moterys apsilankydavo pas sporto medicinos gydytoją, pas kurį nuvykdavo turėdamos bendrąjį kraujo ir cholesterolio tyrimus bei kardiogramą. Gydytojas, remdamasis tyrimų duomenimis ir atliktu testavimu, pateikdavo rekomendacijų.

Per savaitę projekto dalyvės turėjo tris užsiėmimus: du treniruoklių salėje ir vieną grupinį. Moterys etapo pradžioje pasirinkdavo, kokį grupinį užsiėmimą jos lankys: DISCO BIKE, mankštą ar jogą. Visos projekto veiklos dalyviams buvo nemokamos.

Projekto metu įsigyti 8 kardio (4 elipsiniai ir 4 bėgimo takeliai) ir 8 jėgos treniruokliai (sėdimas krūtinės presas, deltos treniruoklis, lygiagretės su pagalba, laisva trauka, nugaros trauka, kojų skėtimas ir glaudimas, kojų presas, kojų lenkimas gulint), 20 spiningo dviračių.

Įsigytas sporto inventorius: 15 profesionalių TRX diržų, 20 vnt. masažinių volų, 37 vnt. kilimėlių, 200 vnt. svarmenų (po 40 vnt. 1,2,3,4,5 kg), 20 vnt. kamuolių, 20 vnt. taškinio masažo kilimėlių.

Moterys labai džiaugėsi ne tik moderniomis treniruoklių ir mankštų salėmis, bet ir trenerėmis, kurios visada buvo šalia ir pataisydavo netaisyklingai atliekamus pratimus, motyvuodavo bei palaikydavo. Moterų sveikatingumo ir sporto studijoje „FiguraGym“ jos jautėsi atsipalaidavusios, nes čia rinkosi visos turinčios tą pačią problemą moterys. Širdis dainuoja, kad idėja pasiteisino. Mainais į įdėtas pastangas nuolat gaudavome padėkas ir šypsenas. Džiugu, kai su kiekvienu numestu kilogramu, sveikos mitybos atradimais mažais žingsneliais, bet užtikrintai moterys siekė geresnės gyvenimo kokybės. Pasiekti rezultatai priklausė nuo pačių moterų ryžto ir pastangų, per visą laikotarpį jos numetė 2–10 kg. Visgi daug svarbiau už numestus kilogramus buvo gerėjanti jų emocinė būklė.

Mankštos neįgalumą turinčioms moterims pradėtos organizuoti sutaupius lėšų pirkimų metu 2020 m. vasario mėnesį. Čia susirinkdavo moterys, turinčios įvairias negalias, todėl treniruočių metu trenerė prisitaikydavo prie kiekvienos galimybių ir pateikdavo pratimų modifikacijų. Moterys su negalia ypatingos – visada su šypsenomis, pakilios nuotaikos ir pilnomis širdimis dėkingumo.

Pasiekti projekto rezultatai

  1. Suorganizuota 220 vnt. konsultacijų pas sporto medicinos gydytoją.
  2. Įvykdyti 96 DISCO BIKE užsiėmimai.
  3. Suorganizuota 1 460 val. užsiėmimų su asmeniniu treneriu.
  4. Įvykdytos 192 mankštos + taškinio masažo terapijos.
  5. Suorganizuota 160 mankštų neįgalumą turinčioms moterims.
  6. Įvykdyti 96 jogos užsiėmimai.

Prie projekto dirbo trenerės Ina Meidienė, Irena Lukšėnienė, Gabrielė Kutkė, Miglė Kapčiuvienė.

Karantinas nestokojo iššūkių, bet projekto metu visgi pavyko pasiekti numatytą 400 dalyvių skaičių. Dėkoju visoms projekto dalyvėms, kad pasitikėjo mumis ir dalyvavo veiklose.

tekstas: Sporto prekių parduotuvė – Sportvision.lt

Aurelija RAUKŠTIENĖ,

projekto vadovė

„FiguraGym“ archyvo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas