„Žalgiris“ ir vėl įrodė savo jėgą

Gruodžio 27 dieną, po didžiųjų švenčių, Utenos „Uniclub Casino-Juventus“ savo žiūrovų akivaizdoje pasitiko Kauno „Žalgirį“. Žiūrovų susirinko pilna arena. Kaip spaudos konferencijoje didžiuodamasis savo krepšininkais apgailestavo uteniškių vyr. treneris Žydrūnas Urbonas, pralaimėta „Žalgiriui“ tik po pratęsimo. Rezultatas po keturių kėlinių buvo lygus – švieslentėje degė magiški skaičiai – 66:66, tačiau galutinis rezultatas buvo 71:78.

Daugkartiniai Lietuvos čempionai dar kartą įrodė savo jėgą, tačiau reikia pažymėti ir Utenos komandos didvyriškumą. Kaip sakė Ž. Urbonas, uteniškiai žaidė beveik aštuoniese, kai tuo tarpu „Žalgiris“, kaip įvardijo jų treneris Jurijus Zdovcas, turėjo daug ilgesnį suolelį. Pasak jo, jis turėjo prabangą kai kurių žaidėjų nė neleisti į aikštelę arba trumpinti kai kurių joje buvimo minutes.

Tačiau nepaisydami žalgiriečių spaudimo uteniškiai ketvirtajame kėlinyje vienu metu net pirmavo keturių taškų skirtumu. Tačiau, anot Ž. Urbono, padarytos kelios klaidelės lėmė, kad Kauno klubas juos pasivijo, o po pratęsimo paprasčiausiai nebeužteko vyrams jėgų.

Įdomu tai, kad paskutinėmis sekundėmis Patrikas Milleris, kuris prieš dieną grįžo iš JAV, mat buvo išvykęs pasidžiaugti savo šeimos pagausėjimu, galėjo išplėšti pergalę „Juventus“ klubui, tačiau kamuolys, pasisukiojęs ant lanko, neįkrito. Būtų buvusi dar viena sensacinga pergalė, tačiau fortūna ir šį kartą atgręžė nugarą.

Kėlinių rezultatai: 16:21, 15:15, 14:15, 21:15, po pratęsimo – 5:12.

Utenos komandoje geriausiai sužaidė komandos įžaidėjas Jaylin Airingtonas, į varžovų krepšį įmetęs 20 taškų, nuo jo nedaug atsiliko kitas amerikietis jau minėtas P. Milleris – 17 taškų. 15 taškų įmetė komandos centras Rokas Gustys.

Šį kartą komandai dėl traumų negalėjo padėti nei Ignas Vaitkus, nei Martynas Gecevičius, nei Vytautas Šulskis – kaip tvirtino treneriai, jie yra vieni iš pagrindinių komandos ramsčių.

Kol kas blankiai komandoje atrodo ir vienas pastarojo meto Utenos krepšinio istorijoje brangiausių pirkinių amerikietis, ragavęs ir NBA duonos, komandos centras Adreanas Peinas (Adreian Payne). Jis į „Žalgirio“ krepšį įmetė vieną tritaškį ir realizavo vieną baudą. Kaip sakė Ž. Urbonas, jam dar reikia apsiprasti komandoje ir „įjungti smegenis“ bei priprasti prie komandos ir trenerio nurodymų.

Žalgiriečių gretose geriausiai atrodė Lukas Lekavičius (13 taškų), kuris lemiamu momentu ėmėsi iniciatyvos ir dar kartą įrodė, kad yra puikus krepšininkas. Jį spaudos konferencijoje gyrė ir „Žalgirio“ treneris.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.