Užgavėnės: vienur – sekmadienį, kitur – antradienį

Sekmadienio plikledis, slidūs keliai, takai, aikštės neišgąsdino dalies rajono gyventojų, pasiryžusių iš anksto paminėti Užgavėnes. Nors tikroji šventės diena – antradienis, žiemą iš kiemo jau išvijo Šerkšnėnų, Tirkšlių, Auksodės, Kapėnų (Mažeikių r.) gyventojai ir jų svečiai.


Skuodiškių kaimo bendruomenės nariai į šventę Šerkšnėnuose vyko rogėmis

Tirkšliuose – blynų balius

Tirkšlių kultūros centro, seniūnijos, bibliotekos, bendruomenės ir Užlieknės kultūros namų darbuotojų iniciatyva sekmadienio popietę miestelio pušyne surengtas „Vienos dienos blynų balius“.

Atvykusieji į šį balių stebėjo gražiausios kaukės rinkimus, morės deginimo ceremoniją, tradicinių Užgavėnių personažų – Kanapinio ir Lašininio – kovą, ragavo Tirkšlių bendruomenės narių paruoštų blynų, žagarėlių, kakavos, šoko, traukė dainas drauge su tirkšliškiais ir užliekniškiais muzikantais.

„Puiki muzika, gardūs blynai ir kakava. Geriausia, ką parsivežėme namo, – įspūdžius, mintyse tebeskambančias dainas… O svarbiausia – gera vaikų nuotaika, kad žiema pagaliau baigsis, nes juk Lašininio ir Kanapinio kovoje nugalėjo Kanapinis, už kurio pergalę „sirgta“ iš širdies. Ačiū už galimybę mokytis tradicijų, bendrystės ir linksmybių“, – renginio organizatoriams dėkojo viena iš jame dalyvavusių mažeikiškių.


Auksodės morė ir persirengėliai

Dauguma švęs tikrąją dieną

Užgavėnių šventė sekmadienį nuaidėjo ir Šerkšnėnų kultūros centro kiemelyje. Joje taip pat netrūko muzikos, šėlionių ir linksmybių.

Į šerkšnėniškių kvietimą dalyvauti šventėje atsiliepęs būrys linksmai nusiteikusių Skuodiškių kaimo bendruomenės narių atvyko keturračio tempiamomis rogėmis.

Sekmadienį pagal visus lietuviškus papročius, skambant linksmai muzikai, šokant, žiemą bandyta išvyti ir Auksodėje. Auksodiškių ir aplinkinių kaimų gyventojų lijundra bei plikledis neišgąsdino. Juolab kad atsirado žmonių, kurie pasirūpino šventės dalyvių saugumu – prieš prasidedant šventei, vietą, kurioje ji vyko, pabarstė smėliu.

Šventę organizavę Auksodės bendruomenės tarybos nariai įsitikinę: nėra nieko neįmanoma, jeigu visi siekia vieno tikslo.

„Triukšmausim, šėliosim, žiemai kailį vanosim!“ – taip į Užgavėnių šventę, vyksiančią šiandien, kviečiami leckaviškiai. Šiandien ir šį vakarą Užgavėnių persirengėliai šurmuliuos ir Mažeikiuose, Viekšniuose, Sedoje, Laižuvoje, Židikuose, Žemalėje, Pikeliuose, Leckavoje, Ruzguose, Balėnose.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas