Seimo rinkimų metu balsuoti namuose galės daugiau rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad rengiantis spalio 11 d. vyksiantiems Seimo rinkimams turinčių teisę balsuoti namuose rinkėjų ratą papildė dvi papildomos asmenų grupės. Šiemet balsuoti namuose taip pat galės neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys ir rinkėjai, esantys saviizoliacijoje dėl COVID-19.

Artėjančiuose Seimo rinkimuose pasinaudoti įstatymo teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės, neįgalieji, juos slaugantys ir prižiūrintys asmenys bei saviizoliacijoje dėl COVID-19 pandemijos esantys Lietuvos piliečiai.

„Suprantame situacijos sudėtingumą kalbėdami tiek apie sunkios būklės neįgaliuosius namuose prižiūrinčius žmones, tiek apie dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos namuose priverstus izoliuotis rinkėjus, todėl balsavimo namuose teisės suteikimas šiems žmonėms gali būti puiki išeitis – artėjančiuose Seimo rinkimuose jie saugiai ir patogiai balsuodami namuose galėtų išreikšti savo pilietinę valią“, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pasitikrinti ir pasidomėti, ar rinkėjas yra įtrauktas į balsuojančiųjų namuose sąrašus, taip pat – pareikšti pageidavimą balsuoti savo gyvenamosiose patalpose galima paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo telefonu 1855. Juo galima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 iki 20 val. iš visų Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių tinklų. Skambutis į šią informacijos teikimo liniją kainuos tiek, kiek kainuoja skambinant į savo mobiliojo ryšio operatoriaus tinklą.  

VRK inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas