Kviečiame teikti paraiškas šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie kvietimą teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti. Planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 45–80 proc. siekianti parama. APVA paraiškų laukia iki 2023 m. liepos 27 d., tačiau kvietimas gali būti sustabdytas anksčiau, jeigu pasibaigs skirtos lėšos.

Sutaupo tiek gyventojai, tiek visa šalis

Paraiškas gauti paramą gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkai. Kvietime taip pat įtraukta sąlyga, jog šilumos tiekėjas gali būti ne tik pareiškėju, bet ir paramos gavėju, jeigu jam nuosavybės teise priklauso šilumos punktas.

„Ši priemonė – puiki galimybė sutaupyti tiek gyventojui, tiek visai šaliai. Ekspertų teigimu, atnaujinus seną šilumos punktą, energijos sąnaudos sumažėja apie 15 proc., o kartu įgyvendinant kitas šiame kvietime numatytas priemones, sutaupytos skaičiuojamosios energijos sąnaudos gali siekti ir 25 proc. Tad gyventojai, suskubę pasinaudoti valstybės parama ir atnaujinti šilumos punktą, jau ateinantį šildymo sezoną galės džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už šildymą, o valstybė – mažesnėmis energijos sąnaudomis“, – tvirtino Aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Parama gali siekti net iki 80 proc.

Gyventojai, kurie nori pretenduoti į šio kvietimo metu teikiamą paramą, pagal kvietime nurodytas sąlygas, turi pakeisti elevatorinį punktą į naują automatizuotą arba įrengti atskirą šilumos punktą daugiabutyje, subalansuoti šildymo sistemą.

Valstybė, skatindama gyventojus atnaujinti namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas, paramą skirs ir kitoms energinį naudingumą didinančioms priemonėms: radiatoriams keisti, termostatiniams ventiliams įrengti, vamzdynams keisti, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemai įrengti, išmaniajai apskaitai, įgalinančiai vienalaikį rodmenų nuskaitymą iš daliklių ir karšto vandens skaitiklių butuose, diegti ir kt.

Daugiabučių gyventojams suteikiama parama gali siekti net 80 proc. Jeigu paramos gavėjas yra šilumos tiekėjas, priklausomai nuo įmonės dydžio, jis gali gauti paramą, kuri sieks 45–65 proc.

Šis kvietimas, APVA teigimu, itin aktualus visiems daugiabučių gyventojams, kurie nesiryžta įgyvendinti kompleksinės renovacijos priemonių. Visgi jeigu nesidžiaugiate oro temperatūra bute šaltuoju metų laiku ir norite gyventi komfortiškiau – daugiabučio namo vidaus šildymo ir karšto vandens sistemos atnaujinimas kur kas pagerins jūsų gyvenimo kokybę.

Daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemoms modernizuoti skirta priemonė yra finansuojama iš Klimato kaitos programos lėšų – iš viso skirta 4 mln. eurų. Programą inicijuoja Aplinkos ministerija kartu su Energetikos ministerija.

Daugiau informacijos apie kvietimą https://apvis.apva.lt/.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas