Į didžiausias tarptautines specialiųjų operacijų pajėgų pratybas buvo įsitraukusi ir Utena

Gegužės 29 dieną baigėsi didžiausios šiais metais Baltijos regione vykusios tarptautinės Specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2015″ („Flaming sword 2015″). Tris savaites trukusiuose Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų surengtuose mokymuose pagrindinis dėmesys skirtas sąjungininkų suderinamumui ir sąveikai, stiprinant ir užtikrinant Lietuvos ir Baltijos regiono saugumą. Kartu su Lietuvos kariais pratybose dalyvavo Danijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, JAV, Norvegijos, Švedijos specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

 

„Šios pratybos parodė puikią Lietuvos ir užsienio specialiųjų operacijų karių sąveiką. Dar kartą įsitikinau mūsų karių aukštu pasirengimo lygiu. Džiaugiuos, kad mūsų specialiųjų operacijų pajėgų kariai yra vertinami kaip savo srities profesionalai visų sąjungininkų.”, – teigė pratybose dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Mokymų metu skirtingų šalių kariai treniravosi veikti iškart ištikus krizinei situacijai, kol dar nėra paskelbtas penktasis NATO bendrą gynybą aktyvuojantis straipsnis, o veiksmai vyksta pagal atskirą šalių susitarimą. Pratybų metu suformuotos specialiųjų operacijų grupės, kurių sudėtyje veikė ir patirtimi dalijosi didelę kovinę patirtį įgiję Lietuvos ir kitų NATO šalių ir šalių partnerių specialiųjų operacijų kariai. Jie planavo ir vykdė sudėtingas, ypatingo pasirengimo reikalaujančias, nestandartines sausumos, jūros ir oro operacijas priešui identifikuoti, sulaikyti ar neutralizuoti, taip užkertant kelią tolesniam krizės plėtojimui arba trikdant priešo įsiveržimą ir sudarant sąlygas pagrindinių sąjungininkų pajėgų atvykimui. Specialiųjų operacijų taktinėms grupėms vadovavo Specialiųjų operacijų komponento vadavietės jungtinių operacijų centras.

Šiais metais pratybos išsiplėtė tiek dalyvių skaičiumi, tiek teritorija. „Liepsnojantis kalavijas 2015″ vyko Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijose. Pratybose taip pat buvo vystomas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas. Mokymuose treniravosi antiteroristinių operacijų rinktinės „ARAS”, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, taip pat dalyvavo ir kitų Lietuvos kariuomenės pajėgų padaliniai ir atstovai. Su specialiųjų operacijų pajėgų kariais bendrus veiksmus vykdė Karo policija. Karinės oro pajėgos prisidėjo organizuojant ir koordinuojant oro operacijas. Šiais metais į pratybas savo orlaivius atsiuntė Danijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lenkijos kariniai vienetai.

Skatinant kariuomenės ir visuomenės bendradarbiavimą bei stiprinant pilietinio pasipriešinimo pajėgumus, į pratybas įtraukti ir miestų valdžios ir institucijų atstovai. Prie pratybų organizavimo ir įgyvendinimo prisidėjo Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Telšių, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus ir Ignalinos savivaldybės, taip pat įvairūs privataus verslo atstovai.

Kasmetinės tarptautinės pratybos „Liepsnojantis kalavijas” pradėtos organizuoti Lietuvos kariuomenės specialiųjų pajėgų iniciatyva, pirmą kartą surengtos 2012 metais. Šiemet tai didžiausios Baltijos regione organizuojamos tarptautinės specialiųjų operacijų pajėgų pratybos, kuriose dalyvauja NATO sąjungininkai ir šalys partnerės.

Krašto apsaugos ministerijos inf., V. Eivos nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas