Šeimos ir šeimynos sugužėjo į jiems skirtą šventę

Paskutinį gegužės savaitgalį Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke, jau penktus metus iš eilės vyko tradicinė Šeimų ir šeimynų šventė „Viena šeima! Viena širdim!”, sukvietusi per 10 000 šeimų, šeimynų ir svečių iš visos Lietuvos. Šeimų festivalyje dalyvavo ir gausus uteniškių būrys.

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, šeimos nariai, artimieji padeda užaugti, suteikia stiprybės įveikti kliūtis ir drąsos priimti iššūkius, o kiekviena akimirka, praleista kartu su šeima, yra aukso vertės prisiminimas, visada išliksiantis širdyje.
Kasmet į šventę susirenka vis daugiau šeimų, kurios ne tik kartu prasmingai leidžia laisvalaikį, bet ir turi puikią progą užmegzti naujų kontaktų, susipažįsta su naujomis veiklomis, tampa aktyvesnės ir visuomeniškesnės.
Tradiciškai buvo apdovanotos ir penkios labiausiai pasižymėjusios bei skirtingose rungtyse šauniausiai pasirodžiusios šeimos – sportiškiausia, aktyviausia, gudriausia, kūrybiškiausia bei didžiausia-darniausia.
Šiais metais daugiausia pramogų buvo skirta vaikams, jų švietimui, lavinimui, ugdymui ir pramogoms. Šeimų ir šeimynų šventės tikslas – skatinti šeimas kartu leisti laisvalaikį, padėti sustiprinti šeimos narių tarpusavio ryšį bei paskatinti atskirų šeimų, bendruomenių narių bendravimą.
Šventėje dalyvavo ne tik šalies šeimos, bet ir šeimas vienijančios, su šeimomis ir vaikais dirbančios visuomeninės organizacijos bei bendruomenės.
Šeštadienį pilnas autobusas Prienų link pajudėjo ir iš Utenos. Šventiškai nusiteikę vaikai ir jų globotiniai vyko į šią šventę pasisemti geros nuotaikos, pasibūti kartu ir sudalyvauti jiems skirtuose renginiuose. Į Prienų rajoną vyko 37 uteniškiai: Valerijos Šatrovienės šeima, vaikai iš šeimynos „Savi nameliai”, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro ugdytiniai bei šeima iš Utenos dienos centro.
„Šventėje dalyvavę vaikai buvo sužavėti renginiu, – po šventės įspūdžiais dalijosi šeimynos „Savi nameliai” mama Nijolė Bernotienė. – Vaikams ypač patiko pramoga su kamuoliais, taip pat jie turėjo galimybę dalyvauti įvairiose estafetėse, stebėti žirgus ar net gauti dovanų – saldainių”. N. Bernotienė teigė, kad laikas, praleistas šeimų festivalyje, neprailgo, tačiau vaikus nuvargino kelionė namo – autobusas įstrigo į transporto spūstį, tad namo sugrįžti teko tik vėlai vakare.
Moteris pasidžiaugė, kad šiais metais pasitaikė proga sudalyvauti tokiame renginyje, nes visai šeimynai nuvykti į Prienus būtų buvę nelengva. „Galbūt ir dviejų automobilių nebūtų užtekę…”, – mąstė Nijolė, pridurdama, kad tokių šeimoms ir šeimynoms skirtų renginių mūsų rajone tikrai trūksta. Jos manymu, tam reikėtų didesnės ir pačių vaikų globėjų iniciatyvos.

udiena.lt ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas