Utenoje – Sigučio Obelevičiaus ir Broniaus Šablevičiaus knygų pristatymas

Balandžio 8 dieną 16.30 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks pedagogo, biologo Sigučio Obelevičiaus „Nemokami vaistai ir maistas šalia mūsų“ ir  gamtininko, publicisto dr. Broniaus Šablevičiaus „Lietuvos pievų, pelkių ir miškų orchidėjos. Matomos ir pasislėpusios, pažįstamos ir nematytos“ knygų pristatymas, kuriame dalyvaus abiejų leidinių autoriai.

Sigučio Obelevičiaus knygoje „Nemokami vaistai ir maistas šalia mūsų“ aprašomos 107 augalų rūšys, kurias vienaip ar kitaip galima vartoti virtuvėje arba vaistams. Vienos gėlės, medžiai, krūmai ar piktžolės puikiausiai tinka salotoms, kitos – kaip prieskoniniai augalai. Kai kurie augalai maistui buvo vartojami tik badmečiais, tačiau dėl įdomumo juk galima jų paragauti ir gyvenant pertekliuje.

Broniaus Šablevičiaus knyga „Lietuvos pievų, pelkių ir miškų orchidėjos. Matomos ir pasislėpusios, pažįstamos ir nematytos“ apie paslaptingų ir todėl labai įdomių mūsų krašto augalų gyvenimą. Pievų, pelkių ir miškų laukinės orchidėjos – tokios neįprastos, kad yra išskirtos į atskirą grupę – šeimą. Orchidėjos gyvena visai kitą gyvenimą, palyginti su kitais augalais. Jų kitokie žiedai, kitokios sėklos, šie augalai ir sudygsta, maitinasi kitaip. Lietuvoje dabar žinomos 38–40 rūšių laukinės orchidėjos. Pradėjus jas pažinti, atsiveria nauja, iki tol nematyta mūsų krašto gamtos pusė. Nors šio leidinio autorius biologas Bronius Šablevičius orchidėjų paieškoms paskyrė apie trisdešimt metų, bet iki šiol negali liautis jomis žavėtis.

Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos ir laikraščio „Utenos diena“ inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas