Į Zarasus kviečia įspūdingų skulptūrų parkas ant vandens

Praėjusį savaitgalį Zarasai atidarė kurortinį sezoną. Tiesa, dar buvo susilaikyta nuo įprasto masinio renginio, o lankytinų vietų ir kultūrinės programos vaizdo įrašai pasiekė žiūrovus virtualiai, tačiau vienas išskirtinis siurprizas miesto gyventojams ir svečiams visgi buvo įteiktas gyvai.

Gegužės 28–30 dienomis Zaraso ežero salos prieigose septyni menininkai iš Lietuvos kūrė didelio formato šiaudines–ugnines skulptūras, kurios sekmadienį kranu buvo iškeltos ant didžiulių plaustų ir įtvirtintos Zaraso ežere sudarydamos fantastiško grožio skulptūrų parką ant vandens po atviru dangumi. Šiais metais Zarasų miestui sukanka 515 metų, todėl ugninių skulptūrų pleneru „Degi rasa“ buvo siekiama įprasminti gražiausią Zarasų lankytiną vietą – Zaraso ežero salą, o pasirenkant skulptūros žanrą akcentuoti ir vieno pirmųjų profesionalių Lietuvos skulptorių Juozo Zikaro metus.


Zaraso ežerą papuošė penkios įspūdingų gabaritų skulptūros:
„Kupolė“ – skulptūros autorė Eglė Valentė;
„Jievaras“ – skulptūros autorė Rūta Ona Čigriejūtė;
„Eglė – žalčių karalienė“ – skulptūros autorius Rytas Jonas Belevičius;
„Atgimimo deivė“ – skulptūros autorius Kazys Venclovas;
„Saulė“ – skulptūros autoriai Žilvinas Danys, Gabrielius Kuliešius ir Ričardas Dubaka.

Skulptūromis galima gėrėtis iki pat Joninių, o per Jonines Zaraso ežero saloje misterijos „Ugninis paparčio žiedas“ metu visos šios skulptūros virs ugninėmis.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.,  Eriko Černovo nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas