Savaitgalio žvejyba: tūkstantinės baudos ir penkiaženklė žala gamtai

Praėjęs savaitgalis Utenos ir Vilniaus regionų aplinkos apsaugos departamentų pareigūnams buvo darbingas. Nustatyti šiurkštūs mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai. Gamtai padaryta daugiau kaip 10 tūkst. litų žala.

Utenos regiono Ignalinos rajono agentūros aplinkos apsaugos pareigūnai tikrino žvejus, žvejojančius Tverečiaus ežere. Nors ežeras yra pasienyje ir gerai matomas pasienio pareigūnams, pažeidėjų tai neatbaido. Patikrinus ežere 6 žvejojusius žvejus, 3 iš jų teko surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus. Du žvejai žvejojo plūdurais. Viso jų buvo pastatę 20 vnt. ir sužvejojo 6 šamus ir ungurį.
Mėgėjų žvejybos taisyklės vidaus vandenyse numato, kad vienu metu žvejyboje vienas žvejys gali naudoti ne daugiau kaip 4 mėgėjų žvejybos įrankius, o kabliukų skaičius neturi viršyti 6 vnt. Taisyklėse taip pat pažymima, kad kai žvejybos metu du ir daugiau kartų viršijamas leidžiamas naudoti žvejybos įrankių ar kabliukų skaičius, toks pažeidimas traktuojamas kaip žvejyba draudžiamu būdu. Už tai pažeidėjams gresia bauda nuo 400 iki 1 000 Lt su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Jiems taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – daugiau kaip 7 600 Lt.
Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams praėjusį savaitgalį telefonu pranešta apie galimai neteisėtą žvejybą sostinės Vilnelės upėje. Patikrinus pranešimą paaiškėjo, kad sostinės gyventojas neteisėtai sužvejojo 4 žuvis: šlakį, margąjį upėtakį, ešerį, kiršlį. Visos žuvys mažesnės nei leistina pasiimti.  Be to, vyras neturėjo žvejo mėgėjo kortelės. Už šiuos pažeidimus jam gali būti skirta bauda nuo 800 iki 2 000 litų su pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu. Taip pat pažeidėjui teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – daugiau kaip 3 tūkst. litų.

Aplinkos ministerijos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas