Šuminų Žolinės herojus – aktorius Vytautas Tomkus

Penktadienį, rugpjūčio 12 dieną, Baluošo ežero krante įsikūrusiame Šuminų (Tauragnų sen.) etnografiniame kaime pirmą karto vyko Tauragnų krašto bendruomenės organizuota Žolinės šventė. Svečiams, kurie į vaizdingą Aukštaitijos nacionalinio parko vietovę atvyko iš aplinkinių kaimų ir tolimesnių Lietuvos kampelių, nebuvo kada nuobodžiauti – tądien čia skambėjo meno kolektyvų dovanoti muzikiniai kūriniai, katile garavo soti sriuba, buvo mokoma susikurti spalvingą puokštę. Savo apsilankymu susirinkusiuosius pradžiugino kelias dešimtis metų Šuminuose vasarojantis aktorius Vytautas Tomkus, kine kadaise kūręs „svieto” lygintojo Tado Blindos vaidmenį.

Bene smagiausia Žolinės šventės pramoga tapo tauragniškiams gerai pažįstamos kraštietės floristės Monikos Skliaustytės, kuri šiuo metu gyvena ir dirba Kaune, edukacinė programa. Jos metu visi norintieji galėjo išmokti savo rankomis susikurti spalvingą puokštę.
Aktorius V. Tomkus, kurį į Žolinės šventę atlydėjo žmona ir dukra, juokavo, kad reikia keisti Šuminų pavadinimą, nes visi, labiausiai „šumindavę”, jau išmirė, liko tik jis – pats „šumniausias”. „Man malonu čia būti. Žmonės – linksmi, malonūs. Nebūčiau, jeigu nepatiktų”, – nedaugžodžiavo žinomas aktorius. V. Tomkaus dukra dailininkė Dovilė Tomkutė sakė, kad Šuminų kaimas, į kurį visada norisi sugrįžti, jau seniai tapo namais visai jų šeimai.
Gausiai susirinkusius žiūrovus savo pasirodymais džiugino Utenos kultūros centro (UKC) sutartinių giedotojų grupė „Sėdauta” (vad. Dalia Magylienė) ir Vilmos Valienės vadovaujamas UKC Tauragnų skyriaus folkloro ansamblis bei kaimo kapela „Tauragna”. Numalšinti alkį buvo galima vaišinantis pagal ypatingą receptą išvirta sriuba, namine duona ar kaimišku sūriu.
Tauragnų krašto bendruomenės pirmininkės ir UKC Tauragnų skyriaus kultūrinių renginių organizatorės Danguolės Trimonienės teigimu, jei svetingi šeimininkai į savo kiemą visus priims ir kitąmet, Žolinės šventė Šuminuose taps gražia tradicija.

Laikraščio „Utenos diena” inf., Deimantės Kazokaitės nuotr.

{youtube}w3YBaU0yU-w&feature{/youtube}

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas