Sudeikiuose vėjas nulaužė medį

Rugpjūčio 15 dieną, pirmadienį, Sudeikių miestelyje praūžęs vėjas ant važiuojamosios kelio dalies užvertė Klevų gatvėje kerojusį klevą. Kaip portalui udiena.lt sakė bendrovės „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) Komunikacijos skyriaus socialinės atsakomybės projektų vadovas Stasys Vaitonis, dėl virtusio medžio oro linija minėtoje vietoje buvo atjungta 16.28 val. Pašalinus gedimą, linija įjungta 22.15 val.

S. Vaitonio teigimu, tvarkant pažeistą liniją sudurti laidai, pakeisti saugikliai. Per šį laiką elektros tiekimas laikinai buvo sutrikęs 58 vartotojams.

Aktuali informacija

Visais atvejais labai svarbu identifikuoti, kieno valdomoje teritorijoje auga medžiai, kliudantys šalia praeinančiai elektros linijai. Kiekvienas atvejis gali būti individualus, tačiau pagrindinė taisyklė: jei Jūs esate teritorijos (žemės valdos) savininkas, kartu esate atsakingas už Jūsų valdose augančių medžių ir kitų želdinių priežiūrą.
Neprižiūrimi medžiai gali nuvirsti, sugadinti Jūsų ar kaimynų turtą, sužaloti praeivius. Taip pat labai dažna avarijų elektros tinkle priežastis yra būtent šalia elektros linijų augantys neprižiūrėti medžiai. Pučiant stipriam vėjui, siaučiant audrai, medžiai ir jų šakos gali nutraukti laidus ar nuversti elektros linijos atramas.
Pastebėjus, kad medžiai yra pavojingai pasvirę ir gali užgriūti ant elektros linijų, reikia būtinai kreiptis trumpuoju ESO klientų aptarnavimo tel. 1802. Specialistai įvertins darbų apimtis, saugumą, apgenės medžius arba nurodys, ką reikėtų daryti, jei medžiai auga Jūsų valdose. Tokiu atveju gyventojai paprastai nukreipiami į kompetentingas genėjimo paslaugas teikiančias įmonės.

Kada reikia genėti medžius?

Savo valdose augančius medžius būtina apžiūrėti kiekvieną pavasarį, kad jie nepridarytų nuostolių Jums ir kaimynams. Įvairius medžius ir vaismedžius reikia genėti anksti pavasarį, kai medžių pumpurai dar nėra išsprogę, o gyvatvores – baigiantis vasarai, kai augalas nustoja augti ir ima ruoštis žiemai. Tuomet yra lengviau nukirpti dar nesumedėjusius ūglius.
Medžius savo sklype sodinkite saugiu atstumu nuo elektros linijų. Jei sodinate medį, kuris augs netoli elektros linijų, iš anksto pasitikrinkite, koks ateityje bus medžio aukštis ir kaip šakosis jo vainikas. Pavyzdžiui, obelis per 3 metus užauga iki 2–2,5 m aukščio, o jos vainikas gali siekti 2,5 m.

Laikraščio „Utenos diena” ir ESO inf., Jurgitos Pavilonienės nuotr.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas