Italijoje mokiniai susipažino su matematikos ir dailės sąsajomis

Utenos Dauniškio gimnazijos  mokiniai ir mokytojai šiemet pradėjo vykdyti  „ERASMUS+” programos 2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektą gimnazijos klasės mokiniai „Matematika aplink mus”, kurio tikslas yra tobulinti mokinių matematinius gebėjimus ir kompetencijas, plėsti mokytojų profesinį akiratį, skatinti mokytojus kurti inovatyvią mokymo/si medžiagą, naujus mokymo metodus tokius kaip mišrų mokymą, integruotą dalyko ir kalbos mokymą, tobulinti užsienio kalbos ir IKT gebėjimus, skatinti pilietiškumą ir pagarbą kitoms kultūroms.

Projekto koordinatorė – Rumunija, o partneriai – Lietuva, Graikija, Italija, Lenkija, Vengrija, Portugalija ir Danija. Aštuonios projekte dalyvaujančios šalys, tad ir numatytas toks pats skaičius veiklų, t. y. matematika gamtos moksluose, matematika dailėje, matematika muzikoje, matematika aplinkosaugoje, matematika IT, matematika archeologijoje, matematika geografijoje ir matematika astronomijoje.
Sausio 24-30 dienomis įvyko antrasis šio projekto tarptautinis susitikimas Liceo Scientifico Statale „B.Rosetti” mokykloje, San Benedetto del Tronte, Italijoje. Į susitikimą vyko Utenos Dauniškio gimnazijos  projekto koordinatorė Loreta Tarvydienė, dailės mokytoja Ramunė Tarvydienė, I gimnazijos klasės mokiniai Silvija Žukaitė, Deinaras Stundžia ir III gimnazijos klasės mokinys Robertas Šeršniovas. Penkias dienas vyko intensyvus darbas mokykloje ir kitose mokymosi aplinkose. Šio susitikimo tema buvo matematika dailėje.
Pirmąją projektinio susitikimo dieną mokiniai pristatė savo namų darbus tema „Matematika gamtos mokslų pamokose” PowerPoint, Prezi, Mover Maker pateiktyse, lenkėsi San Benedetto del Tronto miesto rotušėje. Kitas dienas dalyvavo dailės ir matematikos pamokose, kur susipažino, kaip buvo kuriamos skulptūros ir tikslios žmogaus kūno proporcijos pasitelkiant matematinius skaičiavimus, susipažino su „auksiniu skaičiumi” architektūroje, susipažino su meno naujovėmis renesanso epochoje. Dirbdami komandose mokėsi tiksliai ir proporcingai išdidinti paveikslus bei nupiešti 3D figūras. Kol intensyvus darbas vyko tarptautinėse mokinių grupėse, mokytojai aptarė naujas projekto veiklas, susitikimų datas, peržiūrėjo savo projekto „TwinSpace” erdvę,  dalyvavo dailės pamokose, klausėsi paskaitos apie matematikos ir dailės sąsajas, taip pat kaip yra mokoma specialiųjų poreikių turinčių mokinių matematikos bei dirbo grupėse.
Po teorinių paskaitų Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai turėjo galimybę apsilankyti, pamatyti ir įvertinti Perudžos Universitete matematikos fakultete eksponuojamą parodą, Asyžiaus Šv. Pranciškaus bazilikoje – Giotto freskas, Ascoli Pičeno mieste menus nuo viduramžių iki renesanso, Urbine – UNESCO pasaulio paveldo pilį Palazzo Ducale, Dailės mokyklą, menų ir architektūros dirbtuves.

Silvija Žukaitė apie viešnagę Italijoje sakė: „aplankėme miestus, tiksliausiai pavaizdavusius Renesanso ir Viduramžių epochos meną. Vienas iš jų – Urbinas. Jame turėjome progą aplankyti Urbino pilį. Ši pilis yra viena iš menininkų labiausiai pripažintų. Joje matėme Piero dela Frančesko ir Rafaelio darbus, atspindinčius Renesansą ir perspektyvos mene pradžią. Daugelis mūsų aplankytų miestų puikiai atspindėjo mūsų pagrindinį kelionės tikslą – kaip matematika yra pritaikoma mene”.

Projekto koordinatorė L.Tarvydienė

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas