Virtuvės įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas šefas

Mūsuose vis dar galima sutikti žmonių, galvojančių, kad profesionaliu virėju ar viską išmanančiu virtuvės šefu gali tapti tik užsieniečiai. O jų receptai būtinai turi būti pripildyti įmantrių ingredientų sąrašu. Smagu, kad laikas ir tautiečių pasiektos aukštumos virtuvėje įrodo visai ką kita. Juolab, kad šiandien virtuvės įrankiai ir įranga prekiaujančios parduotuvės gali pasiūlyti tikrai kokybiškus ir funkcionalius virtuvės įrankius, kurie nepadarys gėdos net visko mačiusiam šefui. Užsukite https://virtuvespasaulis.lt/ ir įsitikinsite. Mes, tuo tarpu, šiek tiek plačiau apie tai, ką privalu rasti kiekvieno šefo virtuvėje.

Virėjo peilis – neabejotinai vienas iš svarbiausių virtuvės įrankių.

Vieno, nors ir labai gero bei aštraus peilio, tikrai neužteks. Anot garsaus mūsų šalies virtuvės virtuozo Alfio Ivanausko, turėti vieną peilį tai tas pats, kaip turėti namuose vieną baldą, ant kurio ir miegama, ir valgoma, ir svečius, reikalui esant, susodinama. Profesionalumu ir gero tono ženklu tokia situacija nė iš tolo nekvepia. Taigi, kiek tų peilių reikia?

Šiandien galima įsigyti tikrai kokybiškų peilių rinkinių, kuriuos sudaro įspūdingas skaičius pjaustymo įrankių. Visgi reiktų žinoti, kad yra svarbiausi trys peiliai. Jie tikrai turi atrasti savo vietą jūsų virtuvėje. Mažas, skirtas skutimui, daržovių lupimui, sėklalizdžių iš obuolių išėmimui ir kitiems smulkiems darbams. Antras – šefo peilis, tinkamas kapoti, smulkinti, pjaustyti, ir atlikti dar kitokią eilę darbų. Štai trečias – duonos peilis, su „dantukais”. Su tokiu įrankiu duoną suraikysite tiesiog idealiomis riekelėmis.

Kokios medžiagos peilį pasirinkti?

Į šį klausimą virtuvės šefai atsako labai skirtingai. Anot jų, įvairios medžiagos turi ne ką mažiau įvairių privalumų ir trūkumų. Žinotina, jog peiliai paprastai gaminami iš tokių medžiagų:

• nerūdijančio plieno;

• Keramikos;

• Sudėtiniai – didelio anglies plieno rūšių mišiniai su nerūdijančiu plienu.

Reiktų žinoti renkantis peilius – kuo aukštesnė galandimo kokybė, tuo ašmenys kietesni. Atskiro paminėjimo verti peiliai, pagaminti iš keramikos. Keramika puikiai dera su daržovėmis ir vaisiais. Tačiau nereikėtų pjaustyti žuvies su dideliais kaulais ar šaldytos mėsos. Taigi, panašu, jog renkantis virtuvės šefo vertus peilius, reikėtų atidžiau pasidomėti apie jų naudojimo specifiką.

Reiktų nepamiršti ir peilių rankenų. Idealus variantas – tvirtas peilis. Iš medžio ir plastiko pagaminta rankena trijuose taškuose turi būti tvirtinama kniedėmis. Labai nesusižavėkite kinų pigesne kokybe. Tokių gaminių rankenų kniedės dažnai atlieka tik dekoratyvinį vaidmenį. Beje, šiandien vis dar lyderio pozicijų neužleidžia peiliai su dvigubomis kaltinėmis medinėmis rankenomis. Manoma, jog neginčijami peilių gamintojai yra japonai ir vokiečiai. Todėl paminėsime vieną be galo gerai žinomą – Samura. Samura yra populiarus virtuvės peilių prekės ženklas, sujungiantis japoniškų peilių tradicijas ir europietišką patirtį už prieinamą kainą. Ideali ašmenų geometrija ir svorio paskirstymas yra tikras malonumas naudoti tokius pjaustymo įrankius.

Kokius dar įrankius visuomet rasite šefo virtuvėje?

Be jokios abejonės, labai svarbu kokybiški puodai ir keptuvės. Tai lyg ir savaime suprantamas dalykas. Tačiau dera žinoti dar apie keletą mažiau populiarių įrankių, kurie maisto gaminimo procesą daro lengvesnį ir malonesnį ir tikrai yra vertinami visų profesionalių virtuvės šefų. Apie ką kalbame:

• Visų pirmą nenuginčijamas virtuvės karalius – medinis šaukštas. Jeigu pamatysite, jog sriuba ar troškinys maišomi su šaukštu naudojamu valgyti, žinokite – jūs susidūrėte su šefu apsišaukėliu.
• Patogūs dubenys maišymui – tai tarsi virtuvės rankos.
• Pjaustymo lentos. Jų reikia išties ne vienos. Pasidomėkite ir sužinosite, kokių skirtingų paskirčių yra pjaustymo lentelių.
• Matavimo puodeliai ir šaukštai. Kartais net keli žiupsneliai per daug ar per mažai įdėto ingrediento gali sugadinti visą originalų patiekalo skonį. Taigi, pasirūpinkite šiais virtuvės įrankiais.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas