Vakuuminiai siurbliai: skirtingi tipai ir jų pritaikymas

Dažniausiai siurbliai skirti slėgiui sukurti ir skysčiui ar dujoms tiekti į tam tikrą vietą. Tačiau yra išimtis – vakuuminiai siurbliai: jų užduotis – pašalinti dujas iš uždaros erdvės ir taip sukurti vakuumą ar net į vakuumą panašias sąlygas. Tai būtina įvairiuose technologiniuose procesuose.

Vakuuminio siurblio veikimas – pagrindinė informacija

Vakuuminis siurblys gali veikti naudodamas įvairius fizikinius reiškinius. Tai gali būti rotorių, nukreipiančių orą arba dujas į išėjimo angą, darbas. Necentriškai išsidėsčiusio rotoriaus mentės sukimosi metu gali suspausti orą, kuris, pasiekus tam tikrą slėgį, atidaro vožtuvą ir išteka. Savo ruožtu siurbliai su vandens ar alyvos žiedu naudoja nedidelį skysčio kiekį molekulėms „pagriebti“ ir išnešti iš tam tikros erdvės.

Siurbliai su diafragminiu stūmokliu sukelia nuolatinį erdvės tūrio pokytį, dėl kurio įsiurbiamas, suspaudžiamas ir iš jos išstumiamas oras. Sraigtiniai siurbliai judina skystį arba dujas išilgai besisukančio sraigto, kuris išėjime sukuria vakuumą.

Vakuuminiuose oro kondicionavimo siurbliuose kaip skystis naudojama alyva, kuri suspaudžia orą ir leidžia jį pašalinti iš sistemos kartu su susikaupusia drėgme.

Vakuuminių siurblių tipai

Priklausomai nuo pageidaujamo įrangos veikimo diapazono, parenkama tinkama vakuuminių siurblių konstrukcija.

Vakuuminiai siurbliai skirstomi pagal vakuumui sukurti naudojamus darbo elementus:

 • kanaliniai siurbliai;
 • menteliniai siurbliai;
 • kumšteliniai siurbliai;
 • vandens žiedo siurbliai;
 • sraigtiniai siurbliai;
 • rotoriniai siurbliai;
 • radialiniai siurbliai.

Kur naudojami vakuuminiai siurbliai?

Vakuuminiai siurbliai gali būti naudojami įvairiose pramonės šakose ir srityse, kad iš proceso būtų pašalintos oro ir dujų molekulės, įskaitant maisto ir gėrimų pramonę, puslaidininkių ir elektronikos pramonę, celiuliozės ir popieriaus pramonę, mediciną, plastikų ir medienos apdirbimą ir kt. Įprasti vakuuminių siurblių taikymo pavyzdžiai: vakuuminio pakavimo mašinos, surinkimo ir išdėstymo mašinos, komponentų džiovinimas, butelių pildymas, laikymas ir kėlimas.

Pagrindiniai vakuuminių siurblių parametrai

Norint pasirinkti tinkamą vakuuminį siurblį, reikia atsižvelgti į kelis techninius parametrus, kurie yra svarbūs tam tikram taikymui.

Svarbiausi vakuuminių siurblių parametrai yra šie:

 • siurbimo greitis (arba našumas m3), paprastai matuojamas per laiko vienetą;
 • pasiektas galutinis vakuumas (mažiausias galutinis slėgis);
 • siurblio įleidimo ir išleidimo jungčių skersmuo;
 • vandens garų kiekio tolerancija.

Renkantis siurblį taip pat reikia atsižvelgti į tokią įrangą, kaip elektromagnetiniai vožtuvai, filtrai, duslintuvai įsiurbimo ir išleidimo pusėje.

Įsiurbimo vietoje vakuuminis siurblys turi būti apsaugotas nuo kenksmingų medžiagų, kad siurblys nesugestų. Siurblio išleidimo angoje iš uždaros sistemos į aplinką įsiurbiamos dujos, todėl eksploatuojant vakuuminį siurblį darbuotojų aplinkoje reikia apie tai žinoti.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas