Pavojingų krovinių gabenimo taisyklės: sužinokite svarbiausius aspektus

Norint pasinaudoti pavojingų krovinių gabenimo paslaugomis, tampa svarbu išanalizuoti šiam procesui taikomus reikalavimus. Nors plačiau šia tema galima pasiskaityti ir internete, tačiau tarp informacijos gausos galima lengvai pasimesti. Taigi, jūsų patogumui – straipsnyje pateiksime esminę informaciją, susijusią su pavojingų krovinių gabenimo taisyklėmis.

Pavojingi kroviniai – ką reikia žinoti?

Pavojingi kroviniai įprastai apibrėžiami kaip pavojingomis savybėmis pasižyminčios medžiagos ar gaminiai, kurie pasklidę į aplinką gali būti pavojingi aplinkai, žmonėms bei turtui. Nors ne mažai daliai žmonių atrodo priešingai, tačiau pavojingų krovinių transportavimas yra kasdieninis procesas, sudarantis gana didelę dalį visų transportuojamų krovinių visame pasaulyje. Tokio tipo kroviniai gali būti gabenami keliais būdais: oru, kelių arba jūros transportu. Transportavimo būdo pasirinkimas įprastai priklauso nuo pačio krovinio dydžio, pavojingumo lygio, specifikos, reikiamo pristatymo laiko bei kitų aspektų.

Kokie reikalavimai yra taikomi pavojingų krovinių transportavimui?

Visoje Europoje yra plačiai žinomas galiojantis susitarimas dėl pavojingų krovinių tarptautinio vežimo keliais, trumpai vadinamas ADR. Kitaip tariant, tai nustatytų taisyklių rinkinys, kurio pagrindinis tikslas yra užtikrinti visišką saugumą ir patikimą pavojingų krovinių transportavimą, tokiu būdu sumažinant nelaimingų atsitikimų riziką.

ADR apima įvairius aspektus, tokius kaip pavojingų krovinių klasifikavimo, pakavimo, ženklinimo ir dokumentavimo reikalavimus. Šiame taisyklių rinkinyje taip pat numatyti su pavojingais kroviniais dirbančio personalo mokymo ir sertifikavimo reikalavimai, specializuotos įrangos bei transporto priemonių naudojimas.

Verta žinoti, jog yra taikomi ir kiti saugaus pavojingų krovinių gabenimo reglamentai, priklausomai nuo pasirinkto transportavimo būdo: IATA – oro transportui, IMDG – jūriniam transportui, RID – geležinkeliams. Lietuva ADR nuostatas yra įdiegusi ir savo nacionaliniuose teisės aktuose.

Ką dar verta žinoti?

Maksimalus saugumas gabenant pavojingus krovinius gali būti užtikrintas tik tuomet, kai tokią paslaugą teikianti logistikos įmonė laikosi visų nustatytų saugumo reikalavimų bei taisyklių. Tai itin atsakingas procesas, kurį reikėtų patikėti tik šios srities specialistams. Jeigu trūksta informacijos ar turite klausimų, kreipkitės į ilgametę patirtį turinčią logistikos įmonę – specialistai mielai atsakys į jus dominančius klausimus ir pakonsultuos. Daugiau informacijos galite rasti tokią paslaugą teikiančios logistikos įmonės interneto svetainėje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas