Utenos rajone – dar viena išskirtinė autobusų stotelė

Utenos rajone tiek vietos gyventojų, tiek pravažiuojančiųjų akis džiugina ne viena saugaus eismo tema žaismingai išpiešta autobusų stotelė. Jotaučiuose šis statinys išmargintas katinais, Jasonyse, Kaliekiuose – kelio ženklais, Saldutiškyje – avytėmis… Šį mėnesį neatpažįstamai pasikeitė ir šalia Pačkėnų esančio Kovynės kaimo autobusų stotelė – ji papuošta ekologiškomis transporto priemonėmis riedančiais katinais ir ant šluotos skrendančia ragana.

Gretimo Kovynės kaimo autobusų stotelė nuo šiol skleis keliautojams žinią apie Pačkėnų kraštą ir jo raganas

Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė „Utenos dienai“ sakė, kad pagražinti kairėje krašto kelio Utena–Kaltanėnai–Švenčionys pusėje esančią Kovynės autobusų stotelę norėta jau seniai, bet labai ilgai – visus metus – teko derinti įvairias detales su „Via Lietuva“ (buvusi Lietuvos automobilių kelių direkcija), kol šiam sumanymui pagaliau buvo uždegta žalia šviesa.

Kaip pasakojo D. Žigienė, buvo nueitas tikrai ilgas kelias: negali ant stotelės piešti bet ko – yra tam tikros taisyklės, kurių privalu laikytis. „Darėme eskizus, juos siuntėme. Pirmųjų mūsų eskizų jie („Via Lietuva“ – aut. past.) pernai nepatvirtino, šiemet siuntėme naujus ir pagaliau gavome leidimą. Norėjome prie raganos šluotos pridėti užrašą „Ekologiškas transportas“, tačiau to padaryti nebuvo leista. Bet svarbiausia, kad mums suteiktas leidimas piešti šluotas, juk šluota – taip pat transporto priemonė“, – juokėsi ilgametė Pačkėnų krašto bendruomenės vadovė.

Kovynės autobusų stotelę savo piešiniais šį mėnesį papuošė uteniškis dailininkas Alvydas Šapoka, kuris pernai Pačkėnuose įgyvendino gerokai didesnį projektą – įspūdingai išmargino Raganų muziejaus pastato išorę.

„Dailininkas dirbo kelias dienas. Jis labai laukė, kada pagaliau bus leista imtis šio darbo. Kadangi piešė ant Raganų muziejaus sienų, jam jau gerai pažįstama mūsų tematika, todėl ir stotelės piešinių stilius panašus“, – sakė D. Žigienė.

Anot pašnekovės, eismas šiame kelyje gana intensyvus, norėdami aplenkti rekonstruojamą kelio Vilnius–Utena ruožą, pro čia rieda į sostinę ar iš jos važiuojantys autobusai ir kitos transporto priemonės.

Paklausta, ar tikisi, kad dėmesį kaustanti autobusų stotelė padės į Pačkėnus privilioti daugiau turistų, D. Žigienė atsakė, kad jų ir taip netrūksta. Bene labiausiai keliautojus traukia šiame vos už kelių kilometrų nuo Utenos esančiame kaime daugiau nei penkerius metus veikiantis Raganų muziejus, vienintelis toks Lietuvoje.

„Pavasarį pas mus buvo atvažiavę 35 gidai iš visos Lietuvos. Juos labai maloniai nustebino Raganų muziejus. Dažniausiai žmonės muziejų įsivaizduoja taip: atėjai, pažiūrėjai, išėjai. O šis muziejus visiškai netradicinis – su edukacijomis, maitinimu… Žmonės, kuriems nusibodo švęsti kavinėje ar namie, čia netgi mini savo gimtadienius“, – apie išskirtinį muziejų, į kurį užsukti nuo šiol kvies ir autobusų stotelės piešiniai, pasakojo Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkė.

Kovynės autobusų stotelė pagražinta Utenos rajono savivaldybės ir Pačkėnų krašto bendruomenės lėšomis.

Pačkėnų krašto bendruomenės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas