Sudeikiuose vyko irklenčių polo varžybos

Priešpaskutinį vasaros šeštadienį Sudeikių paplūdimyje buvo galima išvysti neeilinį reginį – specialioje ant vandens plūduriuojančioje aikštelėje vyko atviros irklenčių polo (angl. SUP Polo) varžybos, kuriose savo jėgas galėjo išbandyti ne tik iš anksto užsiregistravusios komandos – dalyvauti buvo kviečiami ir poilsiautojai. Renginio metu dėmesį kaustė ne tik puikus irklenčių polo komandų pasiruošimas, bet ir visai netikėta turnyro baigtis. Renginio sensacija tapo tai, kad nugalėtojų komanda susibūrė likus vos kelioms valandoms iki turnyro pradžios, na, o visiems komandos dalyviams tai buvo pirmoji patirtis šiame žaidime. Taigi drąsiai galima teigti, kad šis sportas tinka kiekvienam.

Kas tas irklenčių polo?

Daugeliui šios sporto šakos pavadinimas vis dar skamba egzotiškai – natūralu, juk visoje Lietuvoje yra vos keletas vietų, kuriose galima užsiimti šiuo vandens sportu. Utenos rajone tokia galimybė atsirado praėjusiais metais, Utenos irklenčių klubui pradėjus vykdyti projektą „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas, siekiant paskatinti Utenos miesto ir rajono gyventojų fizinį aktyvumą“. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Apie projektą

Projekto įgyvendinimas prasidėjo praėjusių metų birželio pradžioje ir tęsėsi du vasaros sezonus. Kiekvieno sezono pradžioje gyventojai buvo kviečiami jungtis į dvi dalyvių grupes, kurių kiekviena du kartus per savaitę su trenerio pagalba lavino ištvermę ne visada šiltame Alaušo ežero vandenyje. Šios dvylikos savaičių trukmės treniruotės buvo orientuotos į reguliaraus sporto įpročių ugdymą. Puiku ir tai, kad projektas apėmė visas amžiaus grupes, tad dalyviai galėjo įsitikinti, jog sportui amžius ne riba. Iš viso projekte dalyvavo daugiau kaip 600 unikalių dalyvių, taip pat buvo surengtos ir dvi sezono atidarymo šventės, kurių metu visi svečiai buvo supažindinami su irklenčių sportu, turėjo galimybę nemokamai išbandyti visą projekto įrangą bei pajausti esminius irklenčių skirtumus. Dalyviai taip pat buvo kviečiami dalyvauti šventinėje estafetėje, o po jos – atgauti šilumą ir jėgas, ragaujant firminį ant laužo gamintą patiekalą. Projekto vykdytojai ypač džiaugiasi, kad daugelis dalyvių sportavo kartu su kitais šeimos nariais. Tai tik dar kartą įrodo, kad šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje vyrauja greitas gyvenimo tempas ir, regis, stokojame laiko, visai nebūtina atsisakyti sporto – tereikia rasti sporto šaką, kurią kultivuodami galėtumėme sportuoti kartu su savo artimaisiais. Ir nors projektas jau eina į pabaigą, Utenos irklenčių klubas sustoti neketina ir vėl kvies susirungti, tikimasi, tradicija tapsiančiame turnyre ateinančiame sezone.

Klubo istorija

Utenos irklenčių klubo užuomazgos pradėjo rastis dar 2016 metais. Būtent tais metais Sudeikių paplūdimyje atsirado pirmosios penkios „Starboard“ gamintojo irklentės, kurias čia atsivežė klubo įkūrėjas Nerijus Smuikys. Mintis apie galimybę užsiimti šiuo sportu nebuvo atsitiktinė – kurį laiką gyvenęs Brazilijos banglentininkų rojumi vadinamame kurorte ir ten pamėgęs banglenčių sportą, Nerijus svajojo šio pomėgio neapleisti ir ateityje. Meilė savo šaliai grąžino vyrą į gimtąjį Utenos kraštą, o banglentes dėl gamtinių sąlygų čia pakeitė irklentės.

Ir iš tiesų, turbūt bene kiekvienas, kuriam yra tekę pasiplaukioti Alaušo ežere, patvirtintų, kad  šis ežeras irklenčių sportui tinka tobulai – skaidrus vanduo leidžia mėgautis įspūdį paliekančiais vaizdais, taigi sportuojant ne tik stiprėja kūnas, bet ir nurimsta mintys. Nors ežero banga ir nenuspėjama, dėl to juk tik dar įdomiau – monotonišku šio sporto tikrai nepavadinsi, na, bent jau Sudeikiuose.

Daugiau informacijos apie irklenčių sportą ir projektą galite rasti Utenos irklenčių klubo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Sup Spot Sudeikiai“. 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas