Šimtmetį atšventė buvusi pedagogė Anelė Babrauskienė

Prabėgo 100 metų nuo dienos, kai Pakalniuose buvo įsteigta pradžios mokykla. Simboliška yra tai, kad šiemet savo 100-ąjį gimtadienį švenčia ir ilgametė Pakalnių mokyklos mokytoja Anelė Babrauskienė.

1916 metų kovo 21 dieną Užpalių rajone, Trumpalių kaime, Kosto ir Emilijos Gervių šeimoje gimė Anelė. Tarp penkių brolių ir dviejų seserų augusi Anelė 1934 metais pabaigė Utenos ,,Saulės” gimnaziją, o 1935 metais išvyko studijuoti į Klaipėdos pedagoginį institutą. Po studijų mokytojavo pamaryje, nuo 1946 m. Anelė pradėjo dirbti Pakalnių pradinėje mokykloje, kurioje vaikus mokė matematikos, geometrijos, braižybos, prancūzų kalbos, organizavo renginius. Santuokoje su Liudu Babrausku užaugino penkis sūnus ir dvi dukras. Vyriausia Pakalnių gyventoja dabar džiaugiasi turinti 12 anūkų ir 14 proanūkių.
Pasveikinti jubiliatės į Pakalnius atskubėjo gausi giminė, buvę bendradarbiai mokytojai, mokiniai, valdžios atstovai, bičiuliai bei kaimynai. LR Seimo narė Milda Petrauskienė, sveikindama Anelę Babrauskienę, padėkojo mokytojai už ilgametes pastangas ugdant Utenos krašto jaunimą ir telkiant bendruomenę. Šimtametės pasveikinti atvyko ir Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino sveikinimą įteikė mero patarėjas Gintautas Petravičius ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė. Gausybė sveikintojų liudijo apie Anelės žmogiškumo pamokas, o vaikaičiai jubiliatei įteikė naujutėlę knygą, kurioje sugulė gražios giminės istorijos vingiai.
Pakalnių kaime artimųjų apsuptyje gyvenanti šimtametė Anelė Babrauskienė širdingai dėkojo visiems susirinkusiems, dalijosi prisiminimais ir susitikimo džiaugsmu.

Violetos DEVELIENĖS inf. ir nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas