Patarimai, kaip įrengti vaiko kambarį prieš tampant tėvais

Vienas didžiausių gyvenimo džiaugsmų – tapti tėvais. O kartu su tuo ateina daug atsakomybės ir jaudulio. Norint jį bent šiek tiek numalšinti, patariama įsirengti ir papuošti kūdikio kambarį dar prieš jam atvykstant. Taigi, darbo yra, tačiau nuo ko pradėti? Šie patarimai jums padės pasirūpinti, kad visas procesas praeitų kuo sklandžiau.

Išsirinkite kambarį

Tam, kad vaiko kambarys jam tiktų kuo ilgiau, svarbu atkreipti dėmesį į patalpos dydį. Pirmoji taisyklė – nepaskirkite mažyliui pačios mažiausios patalpos savo namuose. Interjero ekspertai rekomenduoja vaikams skirti bent 10 kv. metrų kambarį, kad jame tilptų keletas zonų: miego, mokymosi ar kitos veiklos prie stalo, žaidimų ir sporto.

Sutelkite dėmesį į išplanavimą

Kai išsirinksite kambarį, pirmasis dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai apgalvoti jo išplanavimą. Nuo to priklausys mažylio kambario dizainas ir dekoravimo idėjos. Išsiaiškinkite kambario matmenis, elektros jungiklių, langų ir durų vietą. Tai padės nuspręsti, kokius ir kur dėti kūdikio daiktus. Nepamirškite, kad vaikui būtina turėti nemažai laisvos vietos ant žemės, kad galėtų laisvai žaisti, ropoti, o vėliau ir lakstyti.

Būtiniausi baldai

Pirmasis pirkinys, apie kurį tėveliai pagalvoja dar negimus vaikui – lovytė. Norisi kad ji būtų ne tik graži, derėtų kambario interjere, bet ir būtų saugi. Rinkitės tik aukščiausios kokybės baldus. Ne ką mažiau reikalingi ir čiužiniai vaikams. Todėl juos taip pat rinkitės atsakingai.

Mažylio kambariui reikalinga ne tik lovytė, čiužinys, komoda ar spinta. Nuo mažylio gimimo iki maždaug pirmojo gimtadienio tikėtina neišsiversite ir be vystymo lentos. Taip pat interjere galite priderinti linksmą vaikišką fotelį, ant kurio būtų patogu prisėsti jums patiems. O planuojant žaidimų zoną, joje rekomenduojama įrengti piešimui skirtą sieną, lentą arba molbertą. Tiesa, galima pastatyti ir magnetinę lentą. Ant jos būtų galima prikabinti piešinių ar iš raidžių dėlioti žodžius.

Spalvos

Kambario sienos – dar vienas itin svarbu elementas, galintis prisidėti prie jaukios atmosferos. Ilgalaikiam sprendimui rekomenduojama rinktis neutralius spalvos tonus – baltą, smėlinį, šviesiai pilką, šviesiai žalią arba melsvai pilką. Juos galima išlaikyti kelis ar keliolika metų. Jei vaikas užsimanys permainų – tereikės pakeisti baldus, užuolaidas ar dekoracijas. Tokie tonai netrukdo mokymuisi, žaidimams ar miegui. O jei norisi žaismingesnių spalvų, jas galima papildyti ryškiomis dekoracijomis. Tai gali būti paveikslai, plakatai, pagalvėlės, pliušiniai žaislai.

Akcentai ir detalės

Vaiko kambaryje taip pat nepamirškite jaukių, akiai mielų smulkmenų. Įrenkite spinteles ar lentyną. Tai ne tik praktiška ir reikalinga, bet ir suteiks jaukumo. Lentyną galima papildyti nuotraukų rėmeliais, žaislais ir knygutėmis. Taip pat nepamirškite kilimo, kad kūdikiui pradėjus ropoti, grindų paviršius būtų minkštesnis. Kita praktiška detalė – tai naktinė lemputė. Net neabejojame, kad šis daiktas pravers ir jums.

Pasinaudojus šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galima sukurti itin jaukų ir funkcionalų vaiko kambarį. O tai išties svarbu. Tikriausiai visi tėveliai savo vaikams nori suteikti kuo geresnes sąlygas augti. Pasirūpinus tuo iš anksto, vėliau visą savo dėmesį bus galima sutelkti į kūdikį.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas