Skirtingų stilių harmonija jūsų namuose

Ne visada namuose pavyksta išlaikyti tik vieną stilių. Skirtingose namų erdvėse galima pastebėti tiek modernaus, tiek klasikinio ar vintažinio stiliaus akcentų, todėl pravartu žinoti, kaip juos derinti tarpusavyje. Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali atrodyti sudėtinga, tačiau pasinaudojus straipsnyje pateiktais patarimais, tai galima padaryti visai nesunkiai.

Balanso taisyklė

Kaip ir gyvenime, taip ir namuose turėtų vyrauti harmonija. Siekiant jos, reikėtų nepamiršti balanso taisyklės. Ji padeda suderinti du skirtingus stilius tarpusavyje, kad šie vienas kitam taptų artimi. Šiuo atveju vienas iš namų stilių turėtų sudaryti 80 % visos erdvės, o kitas jį papildyti akcentais ir taip sudaryti 20 %. Jei jūsų namuose vyrauja modernus stilius, jį galite papildyti keliais vintažiniais perliukais. Tam gali puikiai tikti vintažinis svetainės kampas šviestuvas ar statulėlė. Modernioje aplinkoje taip sukursite nenuspėjamą, šiek tiek eklektišką įvaizdį.

Skirtingos medžiagos

Jei jums patinka eksperimentuoti su skirtingų tekstūrų medžiagomis, vertėtų pagalvoti, kokias iš jų rinktis, kad šios viena kitai neprieštarautų. Taip pat reikėtų nuspręsti, kokios medžiagos bus dominuojančios, o kokios tik papildančios. Keli dėmesio verti medžiagų deriniai galėtų būti unikalių tekstūrų ir spalvų metalai, glotnus šilkas ir grubus metalas, storo stiklo gaminiai ir oda, taip pat metalas ir medienos dirbiniai.

Pagal tai, kokie medžiagų deriniai patinka, galite spręsti, koks stilius jums gali būti artimas. Jei namuose vyrauja tamsios medienos baldai ir solidūs metalo dirbiniai, rinkitės klasikinį stilių. Na, o jei jums artimas miesto šurmulys su šiek tiek poilsio gamtoje, puikiai tiks industrinis stilius, papildytas natūraliomis detalėmis.

Įvairiaspalvė paletė

Siekdami išvengi namuose chaoso, pasirinkite iš anksto apgalvotą spalvų paletę. Jei jums trūksta idėjų, rekomenduojama interneto platybėse peržvelgti jau sukurtus spalvų derinius. Galbūt vienas iš jų bus artimas? Rinkdamiesi spalvas vadovaukitės trijų spalvų taisykle, taip lengviau išlaikysite harmoniją.

Pavyzdžiui, balta spalva gali būti pagrindinė, o ruda skirta akcentams pabrėžti. Pastaroji gali atsispindėti paveikslo rėmuose arba miegamojo lovos rėme. Na, o jei norite namų erdvėje išskirtinio efekto, jį padės sukurti ryškių spalvų detalės. Puikiai tiks geltoni vazonai ar tokios pat spalvos pufai.

Nors esame įpratę girdėti, kad namuose reikia išlaikyti vientisą stilių, tai padaryti gali būti sunku. Tačiau ne visuomet to reikia – kartais skirtingų stilių derinimas tarpusavyje įneša į namus naujų spalvų, kurios pagerina bendrą vaizdą, paįvairindamos jį. Tad nebijokite eksperimentuoti, atsižvelkite į straipsnyje minėtus patarimus ir leiskitės į kūrybišką nuotykį.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas