Pakeltos lysvės: tai, ką pasaulis įvertino seniai, pamėgome ir mes

Nesvarbu, apie kokią sritį bekalbėtume, joje, lyginant su senesniais laikais, neabejotinai rastume didesnių ar mažesnių technologinės raidos pokyčių. Daržininkystė ir sodininkystė – ne išimtis. Savo rankomis sukurtame žemės lopinėlyje, nesvarbu, jog patyrusius sodininkus savo dydžiu galinčiame ir prajuokinti, vis dažniau sukasi ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jauni asmenys. Viena iš tendencijų, įtakojančių šį faktą, galima spėti – „ant bangos“ esančios sveiko gyvenimo idėjos. Iš tiesų, tai, ką valgome, yra labai svarbu, o kur dar galimybė stebėti, kaip, iš mažos sėklelės, išauga didelė, sultinga daržovė. Tikras akių džiaugsmas daržininkui! Žemės ūkio darbų išpopuliarėjimą neabejotinai paskatino ir gerokai patobulėjęs procesas. Pakeltos lysvės – „Meistro kodas“ viena iš siūlomų prekių – tikras atradimas daugeliui daržininkų, paverčiančių šią veiklą mažiau varginančia, įdomesnei bei…rezultatyvesne.

Pakelta lysvė: kas tai?

Vien jau pavadinimas leidžia suprasti, jog tai – lysvė, kuri yra pakelta aukščiau žemės sklypo. Lysvės šonus galima suformuoti panaudojant, pavyzdžiui, medines lentas, akmens, plytas ar kitas įvairias medžiagas. Fantazijai ribų nėra! Tačiau žmonės, kurie yra suinteresuoti užsiimti konkrečia veikla, šiuo atveju – daržininkyste, mieliau naudojasi proga įsigyti jau pagamintas pakeliamas lysves ir sutaupytą laiką skiria tolimesniems daržo sodinimo etapams. O darbų, kad ir naudojant modernesnę techniką ar pasitelkus papildomas rankas (pakeltos lysvės puikiai tinka ir vaikams!) tikrai nepritruks net ir nesodinant ištisų plantacijų.

Kokie yra pakeltų lysvių privalumai?

Pakeltos lysvės plačiame pasaulyje – anokia naujiena, tik, kaip dažnai būna, Lietuvą pasiekusi vėliau. Greitą išpopuliarėjimą lėmė visa eilė privalumų, susijusių tiek su palankesnėmis augalų augimo sąlygomis, tiek ir su patogesnėmis darbo sąlygomis pačiam daržininkui.
Grunto reguliavimo galimybė. Ne paslaptis, jog žemės kokybė yra tiesiogiai susijusi su būsimo derliaus gausa. Tačiau pakeltą lysvę galite apgyvendinti ir…ant asfalto! Tai – tiesiog geniali idėja, pavyzdžiui, gyvenantiems kotedžuose ir skrupulingai skaičiuojantiems kone kiekvieną kvadratinį centimetrą. Pakelta lysvė yra pripildoma dirvožemiu, kurio sudėtį (aišku, prieš tai pasidomėję patyrusių daržininkų rekomendacijomis, kurių apstu internetinėje erdvėje) galite parinkti patys.
Geresnis drenažas. Pakeltos lysvės lyginant su įprastu daržu, nusausės greičiau, tad net ir itin lietingas sezonas sukels mažiau galvos skausmo. Tiesa, norint būti tikriems dėl gero drenažo, prieš tai derėtų įvertinti grunto ypatybes ir, esant reikalui, šį pagerinti. Pavyzdžiui, esant molingam dirvožemiui, rekomenduojama šiek tiek jo nukasti ir duobę pripildyti skalda ar žvyru.
Komfortiškesnė daržo priežiūra. Logiška, jog, kai lysvė yra aukštesnė, lenktis virš jos tenka mažiau. O pasilankstyti turint daržą tenka ne vien skinant derlių, bet ir ravint, laistant ar atliekant kitus darbus. Šis komfortiškesnės daržininkystės privalumas itin aktualus vyresnio amžiaus žmonėms ar tiems, kuriuos kamuoja nugaros skausmai. Tad pakelta lysvė gali tapti puikia dovana ar praktišku kasdienybė įrankiu ne tik sau, bet ir tėvams, kuriems daržininkystė – širdžiai miela, tačiau, dėl sveikatos problemų, fizinį diskomfortą neretai imanti kelti veikla.
Mažiau darbo. Rūpintis pakelta lysve paprasčiau dar ir dėl to, jog čia, lyginant su įprasta, darbų bus mažiau. Jei taisyklingai šias mulčiuosite, ir ravėjimo, ir laistymo reikės kur kas mažiau. Po mulčiaus sluoksniu susidarys geresnė dirvožemio struktūra, ilgiau užsibus drėgmė. Piktžolių nereikės ravėti iš takelių ar lysvių šonų, o ir pačioje lysvėje, jei „neprašausite“ su dirvožemiu, šių bus vos viena kita.
Be paminėtų pakeltų lysvių privalumų dar svarbu išskirti ankstyvesnį derlių (juk ir saulė arčiau!) bei estetišką išvaizdą. Visai nenustebime, jei, artėjant šiltajam sezonui, „pažaisti“ sodininką sugalvosite ir jūs! Kas žino, o gal tai taps veikla, ne tik papildysiančia jūsų racioną ekologiškais žalėsiais, bet ir leisiančia atitrūkti nuo įprastos rutinos.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas