Noriu pradėti verslą. Kokie mano pirmieji žingsniai turi būti?

Didžioji dalis, dirbančiųjų samdomą darbą, svajoja ir viliasi kada nors ateityje susikurti savo darbo vietą bei pradėti verslą. Dažniausiai svajonių įgyvendinimą stabdo baimė ir nežinomybė kaip ir nuo ko pradėti verslą, žinių trūkumas apie įmonių steigimo niuansus ar paprasčiausiai- baimė, jog nepasiseks. Žinoma, nei vienam verslui nėra suteikiama sėkmės garantija, tačiau idėjos vystymas bei verslo kūrimo procesas žavi ne vieną. Nuosavos darbo vietos kūrimo prasmę puikiai atspindi Farrah Gray pasakyta frazė: „Įgyvendinkite savo svajones arba kas nors jus pasamdys, kad įgyvendintumėte jų svajones“. Tad neverta dvejoti ir pats metas įgyvendinti savo svajonę, o šiame straipsnyje paanalizuosime pirmuosius žingsnius pradedant kurti verslą. 

4 žingsniai verslo link 

Bet kurio sėkmingo verslo pagrindas- perspektyvi bei konkurencinga verslo idėja. Įgyvendinta verslo idėja potencialiems prekių ar paslaugų gavėjams turėtų pasiūlyti iki šiol rinkoje rečiau matytą ar visai naują prekę ar paslaugą. Svarbu įvertinti esamų bei potencialių konkurentų rinkoje privalumus bei trūkumus. Kiekvieną konkurentų trūkumą reikėtų pamėginti paversti savo verslo privalumu. Išanalizavus konkurentų paslaugų teikimo aspektus reikėtų apsvarstyti ką savo versle galėtumėte pasiūlyti geriau/ naudingiau klientui (pvz. žemesnė kaina, geresnė prekių/ paslaugų kokybė, greitesni gamybos terminai ir pan.). Norint pradėti verslą reikėtų įvertinti ir savo gebėjimus bei pomėgius. Vystant idėją ar veiklą, teikiančią malonumą, net ir susidūrus su sunkumais ar pirmosiomis nesėkmėmis, artima širdžiai veikla ir noras ją įgyvendinti kels geras emocijas ir skatins judėti pirmyn. 

Antrasis žingsnis

Sekantis žingsnis verslo kūrimo kelyje turėtų būti- verslo plano parengimas. Aiškus ir detalus verslo planas parodys esamą situaciją bei galutinį verslo idėjos tašką. Verslo planas, su aiškiai išdėstytais verslo kūrimo, eigos etapais, būtinas kiekvienam žengiant pirmuosius žingsnius verslo pasaulyje. Jis nebūtinai turi būti tam tikrus keliamus reikalavimus atitinkantis dokumentas- tai turi būti planas kaip tikslingai, žingsnis po žingsnio,  dirbant įgyvendinti turimą idėją ir išvystyti sėkmingą verslą. 

Trečiasis žingsnis

Trečias, tačiau itin svarbus žingsnis, verslo formos pasirinkimas. Bet kuris tvarkingai vystomas verslas privalo turėti verslo formą. Kurią teisinę verslo formą pasirinkti priklauso nuo planuojamų veiklos apimčių bei veiklos pobūdžio. Planuojant pradėti itin smulkų verslą, net nebūtina žinoti nieko apie įmonių steigimą, nes galima dirbti pagal verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą. Jei planuojamai veiklai vystyti vis dėl to reikalinga steigti įmonę, šiuo metu dažniausias pasirinkimas – mažosios bendrijos (MB) steigimas. Ši verslo forma itin patraukli pradedantiesiems verslininkams, kadangi yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo, MB steigimui nereikalingas įstatinis kapitalas, pakankamai paprasta įmonės buhalterinė apskaita.

Ketvirtasis žingsnis

Ketvirtas žingsnis sėkmingo verslo kūrimo procese- verslo finansavimas. Turbūt nerastume verslo, kuris būtų sukurtas ir sėkmingai išvystytas be jokių investicijų. Būtent finansai ir investicijos yra vieni pagrindinių klausimų pradedant verslą. Dažnai verslo pradžioje pagrindinės investicijos- asmeniniai pinigai bei laikas. Ką daryti jei turimų finansų nepakanka? Reikia ieškoti papildomų finansų. Papildomų finansų galima gauti iš:

• bankų bei kredito unijų. Paskolos gavimo procesas- pakankamai ilgas, nes skolinantis nagrinėjamas didelis informacijos kiekis. Prieš pateikiant paraišką paskolai gauti būtina turėti verslo planą. Taip pat būtinas paskolos užstatas, besiskolinančiai įmonei keliami aukšti mokumo reikalavimai. Šio finansų šaltinio privalumas- įmonės akcijos ar valdymas lieka įmonės savininkui, o su gautais finansais tiesiog įgyjamas finansinis įsipareigojimas su iš anksto numatytomis atsiskaitymo sąlygomis.

• pavienių investuotojų bei fondų. Tokie pavieniai potencialūs investuotojai ar fondai, patikėję verslo idėja ir skyrę papildomų lėšų, mainais į jas gaus (nusipirks už tam tikrą sumą) dalį įmonės akcijų.

• sutelktinio finansavimo platformų. Tai lėšų rinkimo modelis, kai lėšas skiria daug pavienių žmonių, lėšos pervedamos internetu per tam tikrą platformą.

Apibendrinimas

Aptarėme 4 pagrindinius žingsnius, kuriuos būtina apmąstyti nusprendus pradėti kurti verslą. Norint pradėti verslą- žinių per daug nebus. Dalį jų galima gauti visiškai nemokamai. Prieš pradedant vystyti savo idėją verslo kūrimo link verta pasidomėti nemokamomis verslo konsultacijomis, kurias teikia įvairios valstybinės įstaigos. Nemažai patarimų gali duoti ir Užimtumo tarnyba, o mokesčių klausimais- Valstybinė mokesčių inspekcija. Didžiojoje dalyje šalies miestų veikia verslo informacijos centrai, kurie konsultuoja įdarbinimo, finansavimo, įmonės steigimo klausimais. Kuo daugiau žinių, tuo mažiau baimės žengiant į verslo pasaulį savo svajonės link.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas