Mėnuo su naująja užstato sistema: per 3,6 mln. surinktų pakuočių ir bent du nauji taromatai kasdien

Naujoji užstato sistema įgauna pagreitį. Per pirmajį naujosios užstato sistemos veikimo mėnesį Lietuvos gyventojai į taromatus jau grąžino daugiau nei 3,6 mln. pakuočių. Taip pat sparčiai plečiamas ir vietų, kuriose galima grąžinti tarą ir atgauti užstatą, tinklas. VšĮ „Užstato sistemos adminstratorius” jau yra pasirašęs sutartis su 1720 parduotuvėmis dėl pakuočių surinkimo. 570-iose parduotuvėse įrengti taromatai, kitose tara surenkama rankiniu būdu.

 

Kol kas gyventojai daugiausiai – apie 2,6 milijonus – į taromatus grąžino daugkartinių stiklinių giros ir alaus butelių. Tačiau pirkėjai pradeda aktyviai grąžinti ir vienkartines pakuotes – naujuoju užstato ženklu pažymėtas plastikinius ir stiklinius butelius, metalines skardines.
„Iš kasdien augančio grąžinamų pakuočių skaičiaus matyti, kad naujoji užstato sistema įsibėgėja. Vasario pradžioje naujuoju užstato ženklu pažymėtų vienkartinių gėrimų pakuočių lentynose buvo nedaug, todėl daugiausiai gyventojai grąžino daugkartinėje užstato sistemoje dalyvaujančios taros – stiklinių alaus ir giros butelių. Visgi taromatais jau surinkome ir pirmąjį milijoną vienkartinių gėrimų pakuočių”, – sakė Gintaras Varnas, VšĮ „Užstato sistemos administratorius” generalinis direktorius.
Norėdami atgauti užstatą, gyventojai turi įsitikinti, kad grąžinamos pakuotės yra paženklintos, tuščios, nesuglamžytos, o brūkšninis kodas ant etiketės – nepažeistas. Pagal galiojančią tvarką, užstato sistemoje dalyvauti privalo parduotuvės, kurių prekybinis plotas didesnis nei 300 kv. metrų, ir kaimo parduotuvės. Tokiose prekybos vietose pakuotės surenkamos taromatais arba rankiniu būdu.
„Dar iki užstato sistemos starto buvome pasirašę sutartis su beveik tūkstančiu prekybos vietų, net pusėje jų buvo įrengti taromatai. Ir toliau aktyviai plečiame taromatų tinklą – per vasarį įdiegta 70 naujų taromatų, arba daugiau nei du taromatai kasdien. Iki balandžio pabaigos planuojame įdiegti likusius užsakytus taromatus”, – pasakojo G. Varnas.
Taromatas parduotuvėje įrengiamas, jeigu per mėnesį joje surenkama 10 tūkst. vienkartinių pakuočių. Kitu atveju pakuotės surenkamos rankiniu būdu, o VšĮ „Užstato sistemos administratorius” tokias prekybos vietas aprūpina surinkimo priemonėmis – specialiais maišais, laikikliais.
Surinktos pakuotės toliau keliauja į skaičiavimo centrą, kuriame jos dar kartą suskaičiuojamos ir paruošiamos perdirbti. Vien šiais metais VšĮ „Užstato sistemos administratorius” planuoja surinkti per 300 mln. vienkartinių pakuočių, 80 proc. jų siekiama surinkti taromatais.

Laikraščio „Utenos diena” inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas