Kokybiškas biokuras – į namus: misija įmanoma

Biokuras Lietuvoje yra itin populiarus ir naudojamas energijos šaltinis. Biokuras apima įvairias atsinaujinančias gamtos išteklių formas, kurios gali būti panaudotos energijai gaminti. Atsižvelgiant į šiandienos vartotojų poreikius, medžio pjuvenų granulės ir briketai yra dažniausiai naudojami biokuro tipai namų šildymui. Ką apie tokį namų šildymo būdą reikėtų žinoti ir kaip išsirinkti kokybišką produktą?

Ekologiška šildymo alternatyva

Šildymo sezonas Lietuvoje trunka didžiąją metų dalį. Dažnas nuosavų namų šeimininkas šiluma pasirūpina naudodamas populiariausią kuro tipą Lietuvoje – briketus bei granules. Jie gaminami iš medienos drožlių ir pjuvenų, kurios kaip šalutinis produktas atsiranda po medienos perdirbimo.

Kadangi biokuras dažniausiai gaminamas iš pjuvenų, kurios atsiranda kaip šalutinis produktas po medienos perdirbimo – jis yra draugiškas aplinkai. Daugelis žmonių Lietuvoje naudoja biomasės katilus arba židinius kaip alternatyvą tradicinėms degalų rūšims, tokioms kaip mazutas, dujos ar anglis.

Lietuvoje buvo kurtos iniciatyvos, kurios skatino biokuro naudojimą, pavyzdžiui, valstybinės paramos programos ir teisės aktai, kurie skatino biomasės katilų diegimą. Taip pat biokurui yra taikomas lengvatinis 9 procentų PVM tarifas. Tai prisidėjo prie biokuro populiarumo šalyje, ypač kaip ekologiškos ir atsinaujinančios energijos alternatyvos.

Vis tik įmonės „Litmer prekyba“, užsiimančios medžio pjuvenų granulių, briketų bei malkų prekyba, direktorius Skirmantas Martinkus atkreipia dėmesį, kad svarbu rinktis kokybišką biokurą.

Svarbus kokybės įvertinimas

Prieš daugiau kaip dešimtmetį Lietuvoje veiklą pamažu pradėjusi įmonė prekiauja tik aukštos kokybės briketais, sertifikuotomis granulėmis bei kokybiškomis, kameroje džiovintomis malkomis. Tai, anot įmonės direktoriaus, yra stiprioji jų pusė.

„Buvimas vienu didesnių šių prekių distributoriumi Europoje, suteikia galimybę asortimente turėti kokybiškas prekes konkurencinga kaina ir jas pasiūlyti savo elektroninės parduotuvės klientams Lietuvoje“, – įsitikinęs S. Martinkus.

Paklaustas, kaip vartotojas turėtų atskirti kokybišką produktą, įmonės vadovas atsako: „Visos medžio pjuvenų granulės turi būti sertifikuotos – tai pats paprasčiausias ir lengviausiai klientui patikrinamas dalykas. Taip pat jas reikėtų įsigyti iš patikimo tiekėjo, nes dažnai pasitaiko apgaulės atvejų, kai nekokybiškos granulės ir briketai siulomi kaip sertifikuota produkcija. Mūsų prekių asortimente esančios granulės visada turi „EnPlus A1“ kokybės sertifikatą.“

Rinkdamiesi kokybišką biokurą, žmonės prisideda prie tvarios energetikos sistemos ir skatina aplinkai palankų namų šildymo būdą, kuris mažina anglies dioksido išmetimą.

S. Martinkaus teigimu, visą biokurą jo valdomai įmonei tiekia UAB „Litmer“, kuri yra Europoje pirmaujanti specializuota biokuro tiekimo įmonė, priklausanti „Litbioma“ asociacijai ir esanti sertifikuota „EnPlus“ granulių tiekėja.

Pandemija paskatino internetinę prekybą

Pagrindinės įmonės variklis ilgą laiką buvo didmeninė prekyba, kuri tik prieš keletą metų buvo papildyta ir mažmenine.

„Darbas biokuro prekyba prasidėjo palaipsniui. Ieškojome veiklos žiemai ir atradome nišą – prekyba biokuru. Palaipsniui tai peraugo į atskirą verslo šaką, tokiu būdu atsirado UAB „Litmer“, kuri pernai pasiekė 24 mln. apyvartą vien tik iš prekybos biokuru“, – atskleidžia S. Martinkus.

Tiesa, pasaulį sukrėtusi pandemija paskatino praplėsti įmonės veiklą ir įsitraukti į internetinę prekybą. Šiandien, vartotojų patogumui, biokuras gali būti pristatomas į namus.

„Kas liečia mažmeninę prekybą biokuru Lietuvoje, su kolega dar 2020 metais, kai prasidėjo karantinas ir buvo uždarytos visos parduotuvės, sugalvojome, kad visai gera mintis – pristatyti biokurą žmonėms į namus. Taip pradėjo veikti mūsų internetinė parduotuvė“, – apie pokyčius versle ir www.briqs.lt atsiradimą pasakoja S. Martinkus.

Įmonės vadovas sako, kad šiais metais mažmeninė prekyba atskirta nuo pagrindinės veiklos. Dėl tos priežasties įsteigta UAB „Litmer prekyba“, administruojanti internetinės parduotuvės veiklą.

Pagrindinis įmonės sandėlis yra Ukmergėje. Iš šios lokacijos į namus vartotojams pristatomi visi jų parduodami briketai, granulės bei malkos. Didžioji dalis prekių pristatomos įmonės transportu. S. Martinkaus teigimu, yra galimybė klientams prekes atsiimti ir patiems. Be to, įmonė suteikia galimybę pirkti išsimokėtinai.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas