Kokius žaislus rinktis, kad lavintume vaikų vaizduotę?

Gyvename gausos amžiuje, kuomet daiktai, o tarp jų ir vaikų žaislai, yra gana lengvai įperkami, jų pasirinkimas itin platus. Daugeliui tėvų norisi tikslingai pirkti prekes vaikams tiek dėl edukacinės jų vertės, tiek dėl su aplinkosauga susijusių priežasčių. Taigi, kaip išrinkti vaikams tai, kas teigiamai veiktų jų raidą ir prisidėtų prie kūrybiškumo skatinimo? Šiuo atveju puikiai tinka taisyklė – mažiau yra daugiau. Kviečiame sužinoti, kokiomis savybėmis pasižymi žaislai ir žaidimai, kurie lavina vaikų vaizduotę.

Vienas žaislas – daug panaudojimo galimybių

Turbūt svarbiausias kūrybiškumą ir vaizduotę skatinančių žaislų bruožas yra plačios jų panaudojimo galimybės. Kitaip tariant, dairykitės tokių gaminių, su kuriais būtų galima žaisti ne kartą. Vienas tokių žaidimų pavyzdžių yra įvairūs konstruktoriai ir kaladėlės. Tai žaislai, į kuriuos verta investuoti, kadangi vaikai su jais gali žaisti skirtingais amžiaus tarpsniais, o skirtingų pritaikymo būdų – galybė. Stenkitės, kad žaislai būtų kuo paprastesni, atitiktų vaiko amžių ir būtų pritaikyti savarankiškiems žaidimams.

Minimalus dizainas

Kitas svarbus kūrybiškumą skatinančių žaislų bruožas yra kuo paprastesnis jų dizainas. Jis turėtų būti sukurtas taip, kad paliktų kuo daugiau erdvės vaiko vaizduotei. Pavyzdžiui, kaladėlės nebūtinai turi būti spalvotos, o medinės figūrėlės arba lėlės nebūtinai turėti detalius veido bruožus. Rekomenduotina atsisakyti ir tradicinio spalvų skirstymo pagal vaikų lytis – žaislai mergaitėms tikrai neprivalo būti rožiniai, o berniukams – mėlyni. Kuo mažiau spalvų ir papildomų detalių, tuo daugiau vietos jūsų vaiko vaizduotei.

Žaislai be baterijų

Kūrybiškumą skatina tokie žaislai, kurie leidžia vaikui pačiam įsivaizduoti jų funkcijas. Taigi, daugiau naudos, šiuo atžvilgiu, duos medinis stumdomas traukinukas, nei tas, kuris pats važiuoja ir skleidžia garsus. Jei norite lavinti vaikų vaizduotę, rinkitės žaislus be baterijų. Tai yra tokius, kurie nejuda, nešviečia ir neskleidžia garsų be vaiko pagalbos. Žaislai be elementų padės jūsų vaikui dažniau pasinerti į vaizduotę lavinančius žaidimus ir bus draugiškesni aplinkai.

Tvarumas

Vis daugiau tėvų rūpinasi tvarumu auginant vaiką. Greit pabostantys, lūžtantys ir išaugami ne tik kainuoja, bet ir prisideda prie planetos taršos. Prioritetą teikdami mediniams, popieriniams ar iš kitų natūralių medžiagų pagamintiems žaislams ne tik prisidėsite prie aplinkos saugojimo, bet ir lavinsite vaiko vaizduotę. Tokie žaidimai dažnai yra ilgaamžiškesni, jų pritaikymo būdai įvairūs ir keičiasi vaikui augant.

Montessori žaislai

Visas anksčiau išvardintas savybes turi vadinamieji Montessori žaislai. Jie taip pavadinti pagal Marijos Montessori ugdymo metodą, kuris pabrėžia kiekvieno vaiko unikalumą. Pasak Montessori, prigimtiniai vaiko gabumai ir kūrybiškumas atsiskleidžia žaidžiant, todėl tinkami žaislai yra labai svarbūs. Šalia daugelio panaudojimo būdų, estetiško dizaino ir natūralių medžiagų, šio metodo žaislai pasižymi tuo, kad vienu metu ugdo vieną konkretų vaiko įgūdį. Dažnai tai yra mažesnės, tikroviškos buityje naudojamų daiktų versijos. Taip pat tai žmonių ir realių, gamtoje sutinkamų, gyvūnų versijos, o ne išgalvoti personažai.

Piešimas ir rankdarbiai

Piešimas yra viena paprasčiausių kūrybiškumą ir vaizduotę lavinančių veiklų. Ją taip pat mėgsta ko ne visi vaikai. Stenkitės, kad jūsų namuose nepritrūktų ne tik flomasterių ar pieštukų, bet ir kuo įvairesnių priemonių vaikų meninei raiškai – akvarelės, guašo, teptukų. Nepamirškite ir spalvinimo knygelių Jei baiminatės netvarkos namuose, išbandykite magnetines piešimo lentas. Kita idėja naudingam vaikų laisvalaikiui – kūrybiniai rinkiniai, kuriuose galima rasti visas konkrečiam rankdarbius reikalingas priemones, bei paaiškinimus kaip užduotį atlikti savarankiškai.
Pasirinkti tinkamiausius žaislus ir žaidimus padės jūsų vaikas. Stenkitės pastebėti jo pomėgius ir unikalias savybes, kurias galėtumėte puoselėti ir ugdyti. Atsakingai ir kruopščiai parinktas žaislas bus puiki priemonė skatinti jūsų vaiko vaizduotę it kitus gabumus.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas