Karate do – savigynos menas

Tikriausiai ne vienas yra matęs filmus ar skaitęs knygas apie tyliuosius kovotojus. Tai didieji kovotojai, susitelkę į save ir kartu sąmoningai jaučiantys aplinką. Jie be smūgių gali lengvai apsiginti ir nugalėti fiziškai stipresnį už save priešininką. Svajojusiems tapti tokiais, gera žinia ta, kad praktikuojant tradicinį karate do meną, tai tampa įmanoma bet kuriam žmogui. Skaitykite toliau ir sužinosite daugiau apie karate do meną bei kas jį gali praktikuoti.

Karate do filosofija

Tradicinis karate do yra išskirtinis beginklis savigynos menas, kurio metu siekiama pergalės be kovos. Tai nėra vienas iš tų smurtinių smūgiavimo sportų, jis apima daug gilesnį pagrindą. Šis menas remiasi tvirtu Budos filosofijos pagrindu, todėl išlaiko ilgaamžiškumą ir unikalumą. Karate do mokina ne tik apsiginti, bet ir tampa svarbiu įrankiu asmenybės tobulinimui. Todėl žmogus įgauna stiprią dvasinę būseną. Tai ir yra paslaptis, kodėl šis savigynos menas toks efektyvus.

Sveikata ir kūno stiprybė

Kūnas tampa stiprus ir sveikas užsiimant karate do. Daug dėmesio skiriama harmoningam kūno raumenyno stiprinimui, ypač nugaros raumenų lavinimui, todėl apsisaugoma nuo stuburo iškrypimų. Be šių puikių savybių, karatė suteikia ir tam tikrus sportinius sugebėjimus, tokius kaip greitumas, vikrumas, jėga ir lankstumas. Visus šiuos įgūdžius sudėjus kartu su dvasine stiprybe žmogus tampa įvairiapusiškas, sąmoningas, sveikas ir stiprus.

Karatė visiems

Tradicinio karate do mokosi ne tik vyrai, bet ir moterys bei vaikai. Vyrams savigyna be galo svarbi, tačiau ir moterims pravartu įgyti šį gebėjimą. Šis kovos menas tinka moterims, nes stiprina kūną, padeda numesti nereikalingą antsvorį ir koreguoja laikyseną. Dėl giliųjų nugaros raumenų lavinimo, moteris išvengia stuburo iškrypimų gimdymo metu. Karatė nauda vaikams yra visokeriopa. Jie užsiima fiziniu aktyvumu stiprindami dar besivystantį kūną, taip pat lengviau koncentruojasi mokykloje ir tampa ramesni.

Karate do nauda tiesiog akivaizdi – išvystytas kūnas, tvirtas charakteris ir stipri dvasia. Visa tai, ko reikia kiekvienam žmogui, nepaisant lyties ar amžiaus.

Daugiau apie karate do sužinosite: https://karatedo.lt/

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas