Kaip išsirinkti kokybiškus elektronikos komponentus?

Slėgio matavimas ir valdymas yra dažniausiai naudojamas proceso kintamasis procesų valdymo pramonėje įvairiuose jos segmentuose. Be to, naudojant slėgį, galima nesunkiai nustatyti daugybę kitų proceso kintamųjų, tokių kaip lygis, tūris, srauto greitis ir tankis.

Slėgio jutikliai ir šiek tiek istorijos

Slėgio matavimas jau daugelį metų buvo įdomus mokslas. 16 amžiaus pabaigoje italas Galilėjus (1564-1642) gavo patentą vandens siurblių sistemai, naudojamai drėkinimui.

Pastaraisiais dešimtmečiais, atsiradus skaitmeninėms technologijoms, rinkoje išplito didžiulė įvairios paskirties elektronikos įrangos įvairovė. Slėgio apibūdinimas turėjo tikrąją vertę nuo to momento, kai galėjome jį paversti išmatuotomis vertėmis.

Kiekvieną slėgio matavimo sistemą sudaro pirminis elementas, kuris tiesiogiai arba netiesiogiai liečiasi su procesu, kuriame vyksta slėgio pokyčiai, ir antrinis elementas (slėgio siųstuvas), kurio užduotis bus paversti šį pokytį išmatuotomis vertėmis. skirtas naudoti indikacijai, stebėjimui ir kontrolei.

Kaip pasirinkti slėgio jutiklį?

Paprastai jutikliai naudojami kontroliuojamuose technologiniuose procesuose, siekiant tiesiogiai išmatuoti santykinį, absoliutų ar diferencinį terpės slėgį įrenginyje ar vamzdyne arba matuoti skysčio hidrostatinį lygį inde. Pastaruoju atveju atsižvelgiama į tai, kad skysčio kolonėlės aukštį virš jutiklio lemia ne tik slėgio reikšmė, bet ir matuojamos terpės tankis.

Slėgio jutiklių taikymo sritis, nepaisant dažnai atrodančio panašumo, nėra ta pati, o kontroliuojamo proceso ypatumai gali kelti papildomų reikalavimų medžiagoms ir konstrukcijai, pavyzdžiui, sanitarinius reikalavimus (maisto ar farmacijos pramonėje), reikalavimus. konstrukcijos apsaugai nuo sprogimo – vidinė grandinių sauga ir korpuso sauga nuo sprogimo (chemijos arba naftos ir dujų pramonėje).

Darbo aplinką galima apibūdinti ne tik paprasta charakteristika – vandeniu ar oru. Terpė gali būti klampi, mažo takumo, užterštumo, cheminio agresyvumo ar kitų labai specifinių savybių. Kad aplinka veiktų be problemų ir patikimai, gali prireikti specialių apsauginių membranų, kurios atskiria jutiklį nuo agresyvios, klampios ar užterštos terpės.

Esant dideliems hidrauliniams smūgiams, reikalingos papildomos kompensacinės priemonės – jutiklis gali būti struktūriškai aprūpintas hidrauliniu smūgio slopintuvu ir turėti pakankamą perkrovos pajėgumą.

Matuojamos terpės temperatūra toli gražu ne visada yra stabili ir gali svyruoti gana plačiose ribose. Bet kokiu atveju jis turėtų būti leistinose jutiklio temperatūros diapazono ribose, o dar geriau – jutiklio temperatūros kompensavimo diapazone, kad nebūtų sukurta papildoma „temperatūros paklaida“ ir nepadidėtų bendra matavimo paklaida.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas