Viskas apie vonios plyteles: nuo tipų iki spalvų

Vonios kambarys yra viena iš svarbiausių namų erdvių, kur norime jaustis jaukiai ir komfortiškai. Siekiant vonioje sukurti grožio ir ramybės oazę, vienas iš pagrindinių faktorių – tinkamos plytelės voniai. Tam, kad nepasiklysti vonios plytelių stilių, dydžių, spalvų ir formų pasiūloje, apžvelkime jų tipus.

Vonios sienų plytelių tipai

Rinkoje yra siūlomi keli plytelių tipai:

Keraminės plytelės – puikiai tinka virtuvės, vonios ir kitų patalpų paviršiams. Dėl glazūruoto plytelių paviršiaus ši rūšis yra atspari dėmėms, ugniai ir slydimui. Keraminės plytelės turi aukštą vandens sugėrimo laipsnį, todėl paviršius nepraleidžia vandens ir drėgmės.

Keraminės plytelės gali būti matinės, satininės, blizgios ir poliruotos, todėl vonios kambario sienoms ir grindims rasite labiausiai tinkančias ir patinkančias plyteles, kurias lengva valyti ir prižiūrėti.

Porceliano plytelės – tankios ir kietos, įvairaus dizaino, tinkančios skirtingos paskirties patalpoms. Jos lengvai prižiūrimos ir valomos, atsparios įbrėžimams ir dėmėms. Gali būti skirtos tiek interjerui papuošti, tiek eksterjero idėjoms įgyvendinti.

Akmens masės plytelės puikiai tiks tiems, kurie ieško natūralumo ir išskirtinumo vonioje ar virtuvėje. Natūralaus akmens plytelės yra įvairių spalvų ir stilių, jų gamybai dažniausiai naudojamas marmuras, granitas, kalkakmenis, skalūnas. Unikalus natūralaus akmens rašto grožis yra išties išskirtinis.

Mozaikinės plytelės puikiai tinka sukurti įdomiam vonios kambario dizainui. Begalinės spalvų, stiliaus ir dydžio pasirinkimo galimybės užtikrins vonios kambario išskirtinumą ir padės įgyvendinti neeilinius dizaino sprendimus. Renkantis mozaikines plyteles vonios grindims, būtinai patikrinkite slydimo įvertinimo standartus ir garantiją.

Taip pat, vienas iš sprendimų vonios kambariui gali būti ir prabangios vonios plytelės. Prabangiomis vonių plytelėmis laikomos blizgios, marmūro, aukso spalvos ir tapeto motyvų plytelės.

Kaip išsirinkti vonios sienų ir grindų plyteles?

Išsirinkti vonios plyteles iš daugybės variantų – nelengva užduotis. Vonios plytelių spalvų, dydžių ir apdailos įvairovė yra labai plati. Tačiau svarbiausia yra pasirinkti plyteles, kurios turi aukštą slydimo reitingą (plytelėms atliekamas slydimo įvertinimo testas, kurio metu įvertinamos paviršiaus trinties charakteristikos).

Renkantis plyteles vonios sienoms ir grindims, svarbu atsižvelgti ir į patalpos dydį. Didelių formų plytelės atrodo stulbinančiai tiek ant sienų, tiek ant grindų tik erdviame vonios kambaryje. Tačiau, jei vonios kambarys yra mažesnis, siūloma rinktis mažesnio dydžio plyteles sienoms ir grindims.

Kaip išsirinkti plyteles dušo kabinai?

Renkantis plyteles dušo kabinai reikia atsižvelgti į kanalizacijos tipą vonios kambaryje. Jei jame yra ribota erdvė – reikėtų pasirinkti didesnių formų plyteles. Jei duše įrengti juostiniai kanalizacijos vamzdžiai, tiks įvairaus dydžio plytelės. Visgi, geriausias sprendimas – pasikonsultuoti su vonios plytelių pardavėjais arba interjero dizaineriu.

Kaip nepasiklysti spalvų įvairovėje?

Labai svarbus faktorius, renkantis plyteles yra spalva, atitinkanti jūsų stilių ir gyvenimo būdą. Tamsios ar net juodos vonios plytelės sukuria mistikos ir uždarumo efektą. Blizgių sienų plytelės padidina ir sukuria erdvės iliuziją. Blizgios plytelės turi spindėjimo efektą, tad atrodo ryškesnės bei šviesesnės, kai derinamos su tamsesnėmis spalvomis. Neutralių spalvų tonai tinka klasikinį vonios stilių mėgstantiems. Be to, šviesios spalvos dažniau pasirenkamos mažuose vonios kambariuose, optiniam erdvės padidinimui. Plytelių spalvai nemažą įtaką daro ir vonios kambario apšvietimas.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas