Granuliniai katilai: kaip išsirinkti tinkamą?

Pasirinkti šildymo prietaisą namams yra sudėtingas sprendimas, daugiausia dėl pirkimo ir montavimo išlaidų. Problemų gali kelti ir aplinkosaugos sumetimai, ir dabartinė kuro kaina. Žinių, kaip veikia šilumos siurbliai ir kaip ekonomiškai įrengti krosnį, paprastai nepakanka, nes nuolat didėja dujų ir elektros kainos. Vis ekonomiškiau tampa rinktis granulinį katilą.

Šildymas granulėmis – privalumai

Šildymas granulėmis yra geriausias būdas panaudoti medienos atliekas. Granulės taip pat gali būti gaminamos iš šiaudų ar kitų rūšių biomasės, tačiau tik medienos pramonėje susidaro tokie dideli pjuvenų ir drožlių kiekiai. Granulių gamyba yra puikus jų panaudojimo būdas. Šildymo granulėmis privalumas – aplinkosauga. Šis būdas yra pigus ir suteikia galimybę tapti nepriklausomiems nuo tokio kuro kaip dujos, anglis ar mazutas. Tarp granulinio pečiaus pasirinkimo privalumų yra ir šie:

  • Aprūpinimas iš atsinaujinančių šaltinių

Granulių gamybai naudojamos paprastai prieinamos žaliavos, pavyzdžiui, mediena arba šiaudai. Vartojant granules energijos poreikis yra mažesnis nei iškastinio kuro gavybos atveju. Atsinaujinantys malkų ištekliai užtikrina didelę granulių pasiūlą.

  • Aplinkos apsauga

Deginant granules išsiskiria anglies dioksidas. Tačiau prieš tai jį kaupė medžiai, kurie augdami išskyrė deguonį. Todėl, atsižvelgiant į išmetamo CO2 kiekį, granulės praktiškai nekenkia aplinkai.

  • Kaina nepriklauso nuo iškastinio kuro kainų

Pastaraisiais metais medienos kainos didėjo ne taip smarkiai kaip dujų ar naftos kainos. Turimas pjuvenų kiekis niekaip nepriklauso nuo spekuliacijų tarptautinėse rinkose.

Granuliniai katilai – kurį verta rinktis?

Geriausias sprendimas bus kuo labiau automatizuotas, funkcionalus ir visiškai ekonomiškas modelis. Šiuolaikinių technologinių sprendimų dėka šie prietaisai turi visą eilę papildomų elementų, leidžiančių veikti panašiai kaip dujiniai katilai. Valdiklis, sujungtas su jutikliais, pavaromis ir vožtuvais, užtikrina, kad būtų palaikoma tinkama temperatūra. Taip pat stebimas kuro lygis bake ir signalizuojama apie nedidelį jo kiekį. Panaši situacija susiklosto ir tada, kai pelenų talpykla yra pilna. Katilą galima stebėti ir valdyti net nuotoliniu būdu naudojant išmanųjį telefoną.

Granulinio katilo pasirinkimą pirmiausia turėtų lemti savininko reikalavimai ir poreikiai. Labai svarbus parametras yra katilo galingumas. Jis turėtų būti pritaikytas prie namo ploto. Jei kaitinimo galia bus per maža, granulių bus sunaudojama per daug, o išmetamų teršalų kiekis bus per didelis.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas