Eksperto patarimai: pirkdami kvepalus, venkite šių klaidų

„Moteris, kuri nesikvėpina – neturi ateities“, – sakė mados ikona Coco Chanel. O jeigu kvepalus išsirenka netinkamai? Tuomet jie ilgainiui pradeda erzinti ir nekelia džiaugsmo nei pasikvėpinusiai moteriai, nei šalia jos esantiems žmonėms. Tiesa, nors pirmosios kvepalus pradėjo naudoti moterys, tačiau šiandien kvėpinimosi poreikį turi ir vyrai. Viešojoje erdvėje netgi sklando nuomonių, jog vyriški aromatai turi būti seksualūs ir labai patrauklūs, nes tokia yra tikroji vyriškų kvepalų paskirtis. Tad kaip išsirinkti kvepalus? Kaip išvengti klaidų, kad kvepalų pasirinkimo procesas taptų daug malonesnis ir sėkmingesnis?

# Nesirinkite kvepalų pagal aromatą, kurį užuodžiate iškart po purškimo

Perkant kvepalus reikia žinoti, kaip juos tinkamai testuoti. Geriausias būdas – užpurkšti ant riešo ir palaukti apie 30 sekundžių, kol kvepalai įsigers į odą.

# Netestuokite daug skirtingų kvapų per trumpą laiką

Kartą lankantis parduotuvėje rekomenduojama išbandyti ne daugiau nei tris skirtingus kvapus. Taip pat renkantis kvepalus reikia daryti pertraukas. Galima pasinaudoti ir gudrybėmis, kurios padeda neutralizuoti kvapus. Pavyzdžiui, galima įkvėpti kavos pupelių aromato, nes jis padeda „atkurti“ uoslę, arba, jei nieko neturite su savimi, galima įkvėpti savo marškinių (palaidinės) kvapo. Dar viena gudrybė – išgerti vandens kaskart purškiant ir uodžiant naujus kvepalus.

# Eidami pirkti naujų kvepalų nesikvėpinkite savaisiais

Leidžiantis į naujų kvepalų paiešką, rekomenduojama nesikvėpinti jokiais namuose turimais kvepalais, nenaudoti kūnui skirtos kosmetikos (losjonų, kūno purškiklių ir pan.), ypač, jeigu ji skleidžia intensyvų kvapą. Tai gali trukdyti pajausti tikrąjį patinkančių naujų kvepalų aromatą.

# Neapsiribokite tik kvapų testavimo lapeliais

Kvepalų aromatas priklauso ne tik nuo kvepalų sudėties, aromatinių junginių koncentracijos, bet ir nuo odos savybių. Išbandyti kvepalus naudojant kvapų testavimui skirtus lapelius nėra geriausias sprendimas. Kvepalus geriausia testuoti ant odos.

# Užpurškę kvepalų ant riešo, netrinkite jų vienas į kitą

Tai klaida, kurios reikėtų vengti testuojant kvepalus ant riešo. Riešų trynimas trukdo atsiskleisti tikrajam kvepalų aromatui. Toks testavimo būdas trikdo molekulinį ryšį tarp kvepalų viršutinių natų ir silpnina kvapo intensyvumą.

# Nemanykite, kad jūsų draugo kvepalai tiks ir jums

Kaip jau buvo minėta, odos savybės atlieka svarbų vaidmenį, nuo jų priklauso kvepalų aromatas. Žmonių odos savybės yra visiškai skirtingos, todėl ir kvepalų reakcija į odą bus skirtinga. Dėl šios priežasties tie kvepalai, kurie stebuklingai kvepia pasikvėpinus jūsų draugui, nebūtinai taip pat kvepės, kai juos pasipurkšite jūs. Vienintelis būdas tinkamai išsirinkti savo kvepalus – išbandyti juos ant savo kūno.

# Neturėkite išankstinio nusistatymo

Vien todėl, kad jums nepatinka tam tikra vienų kvepalų nata (ar sudedamoji dalis), ne visada reiškia, kad ji nepatiks ir būdama kitų kvepalų sudėtyje. Populiariausi kvepalai gali turėti nuo 10 iki 200 ingredientų ir kiekvieno iš jų intensyvumas yra labai subtilus dalykas. Taigi nenuvertinkite tam tikrų natų, turėdami išankstinių nusistatymų.

# Nebijokite išbandyti naujovių

Konservatyvumas neretai atima geras progas. Visada reikėtų stengtis išlaikyti atvirumą naujovėms ir lankstumą – ši taisyklė galioja ir renkantis kvepalus. Nebijokite eksperimentuoti ir rinktis naujų kvapų! Svarbiausia, kad jie derėtų prie jūsų individualaus stiliaus ir gyvenimo būdo.
Kvepalai yra paskutinė asmens įvaizdžio detalė. Svarbu ne tik puoselėti savo kūną ir plaukus, investuoti į madingus drabužius, pirkti kokybišką kosmetiką, bet ir neužmiršti kvepalų reikšmės. Dvelkiantis aromatas yra tarsi pareiškimas, jog žinote, kas esate ir kuo norite būti kitų akyse.
Pasinaudokite šiais parfumerių patarimais ir išvenkite klaidų rinkdamiesi kvepalus. Tobulą įvaizdį ir sklindantį pasitikėjimą savimi padeda sukurti gerai pasirinkti kvepalai. Nepamirškite, kad žmogus visuomet sutinkamas pagal įvaizdį, o išlydimas pagal protą. Tad tinkamas įvaizdis gali atverti daugiau sėkmės galimybių – ne tik darbe, bet ir kasdieniame gyvenime.
Svarstote, kur įsigyti kokybiškus ir patinkančius kvepalus? Užsukite į Ziuzi.lt – naujovę Lietuvoje!

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas