Ekologiškuose miltuose nustatyta pesticidų

Vykdant augalinio maisto taršos stebėsenos programą, UAB „Malsena Plius” pagamintuose ekologiškuose viso grūdo dalių ruginiuose miltuose nustatyta pesticido epoksikonazolo, kai ekologiškuose miltuose pesticidų iš viso neturi būti.

„Tokie atvejai netoleruotini, kai ekologiškumo ženklais pažymėti produktai tikrovėje neatitinka jiems keliamų reikalavimų. Tokiu būdu visuomenėje didėja nepasitikėjimas ir kitais šiuo gamybos būdu užsiimančiais gamintojais. Apie nustatytus pažeidimus informavome šią veiklą sertifikuojančią ir kontroliuojančią įstaigą – VšĮ „Ekoagros”, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.
Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinus UAB „Malsena Plius” grūdų perdirbimo įmonę, nustatyta, kad tirtos partijos ekologiškų ruginių miltų buvo pagaminta 3 930 kg (3 930 vnt. išfasuoti po 1 kg). Minėtos miltų partijos likučių sandėlyje nerasta, visas pagamintas kiekis buvo realizuotas prekybos tinkluose.
Tai jau antras UAB „Malsena Plius” ekologiškų miltų mėginys, kuriame 2015 metais nustatyta pesticidų liekanų. Įvertinus, kad įmonėje naudojama ta pati linija tiek ekologiškiems, tiek ir neekologiškiems produktams fasuoti, prieita išvados, kad miltai užteršti dėl netinkamai išvalytos gamybos įrangos prieš gaminant ekologiškus produktus.
Elektrėnų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, UAB „Malsena plius” įpareigota sustabdyti šiais metais pagamintos visos ekologiškos produkcijos (išplatintos rinkoje bei esančios įmonės sandėlyje) realizavimą, įmonei nurodyta atšaukti produktus iš rinkos.
Ekologišką produkciją bus leidžiama vėl tiekti į rinką tik atlikus kiekvienos pagamintos ir supakuotos partijos laboratorinius tyrimus.
Vartotojai, įsigiję UAB „Malsena plius” pagamintų miltų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas