Efektyvumas mokinantis užsienio kalbos gyvai ir internetu

Mokytis anglų kalbos galima tradiciniu būdu arba internetinėje erdvėje. Anglų kalba yra viena labiausiai pasaulyje paplitusių kalbų, todėl laisvai reikšti mintis ir suprasti anglų kalba pateiktą informaciją – didelis privalumas. Norėdamas išmokti anglų kalbos ar lavinti jau turimus įgūdžius, asmuo gali rinktis įvairius kursus, atsižvelgiant į jo anglų kalbos lygio mokėjimą, turimus ir norimus lavinti įgūdžius (klausymo, rašymo, kalbėjimo ir kitus įgūdžius) bei užsiėmimų pobūdį. Vis daugiau žmonių, ypač pandemijos laikotarpiu, renkasi anglų kalbos užsiėmimus, kurie yra vedami internetinėje erdvėje. Tačiau nemažai žmonių mėgsta ir tradicinį mokymosi būdą, kai pamokos vyksta bendraujant ir bendradarbiaujant gyvai, analizuojant mokytojo ar kartu užsiėmimus lankančių žmonių tiek verbalinę, tiek neverbalinę kalbą. Taigi, kas yra efektyviau – mokytis anglų kalbos gyvai ar internetu?

Anglų kalbos mokymasis internetu

Jei žmogus mokosi internetu, jis gali mokytis bet kuriuo metu ir iš bet kurios vietos, kada ir kur jam yra patogu. Žinoma, internetu vykstančias anglų kalbos pamokas galima įrašyti ir peržiūrėti norimu laiku. Žmonėms, kurių darbotvarkė nuolat keičiasi, kurie dažnai vyksta į komandiruotes, kurie turi mažamečių vaikų, šis mokymosi būdas gali būti tinkamiausias. Kadangi mokytis anglų kalbos internetinėje erdvėje galima iš bet kurios namų, šalies ar pasaulio vietos, todėl asmuo sutaupo laiko resursų. Verta paminėti, kad mokantis anglų kalbos internetu, galima naudotis vizualinėmis interaktyviomis mokymo priemonėmis, todėl anglų kalbos mokymąsis tampa įdomesnis. Dar vienas privalumas mokantis anglų kalbos internetu – asmuo gali greičiau susisiekti su mokytoju ar grupės nariais, užduoti klausimus mokytojui, atlikti bendras užduotis ir efektyviai dalyvauti diskusijoje bei lengvai ir greitai pateikti ar pasiekti dokumentus bei reikalingą informaciją. Verta paminęti, kad be anglų kalbos žinių lavinimo, asmuo, kuris mokosi internetu, taip pat ugdo ir kompiuterinio raštingumo įgūdžius.

Mokymosi tradiciniu būdu privalumai

Tradicinis būdas, kai užsiėmimai vyksta gyvai bendraujant ir bendradarbiaujant su žmonėmis, irgi yra efektyvus užsienio kalbos mokymosi būdas. Mokydamasis anglų kalbos gyvai, asmuo gali išvengti techninių kliūčių, su kuriomis dažniau susiduria asmenys, kurie mokosi internetu. Asmuo, kuris mokosi anglų kalbos gyvai, gali lengvai išspręsti situacijas ir rasti išeitį, kai, pavyzdžiui, dingsta elektra ar sugenda kompiuteris. Taip pat mokantis anglų kalbos gyvai, asmuo labiau sutelkia dėmesį į mokomąjį dalyką, nes jo neblaško socialiniai tinklai, interneto informacija, reklamos ir pan. Svarbiausia, kad mokantis anglų kalbos gyvai, mokytojas gali lengvai matyti kaip sekasi kiekvienam asmeniui užsiėmimo metu ir prieiti, patarti, padėti. Žinoma, bendraujant su kitais žmonėmis, sukuriamas artimesnis tarpusavio ryšys, jaučiama bendrystė, o kartu tai gali tapti smagiu pokalbiu ar diskusija. Užsiėmimo metu pateikiami ne tik faktai, bet sukuriamas ir ryšys, analizuojama verbalinė ir neneverbalinė kalba, ugdomi ne tik anglų kalbos, bet ir tarpusavio bendravimo įgūdžiai, tolerancija bei empatija.

Mokymosi būdo pasirinkimo galimybė

Mokytis anglų kalbos yra efektyvu tiek internetu, tiek gyvai. Anglų kalbos mokymosi pobūdis priklauso nuo žmogaus. Renkantis kursus, pats asmuo renkasi kokie kursai – internetinėje erdvėje ar tradiciniu būdu vykstantys užsiėmimai – jam yra svarbesni ir tinkamesni. Užsienio kalbų įmonė School of British English siūlo išmokti anglų kalbos ar lavinti jau turimus anglų kalbos įgūdžius tiek gyvai, tiek internetu – kiekvienam patogiu laiku ir patogioje vietoje. Vilniuje įsikūrusi įmonė School of British English yra vieną moderniausių ir profesionaliausių anglų kalbos mokyklų Lietuvoje. Žinoma, anglų kalbos pamokos vyksta ir kituose miestuose. Anglų kalbos pamokos Kaune yra vedamos profesionalių ir atsidavusių mokytojų, kurie padės suformuoti ir suplanuoti mokymosi turinį, įveikti iššūkius mokymosi procese bei sukurti tarpusavio pasitikėjimo santykius ir pasiekti norimą rezultatą.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas