Konkurso „Metų ūkis 2022“ laureatai buvo apdalyti trispalviais obuoliais

Tradiciškai kasmet Lietuvos ūkininkų sąjungos (toliau – LŪS) Ignalinos rajono skyriaus organizuojamo konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai būna pagerbiami ne vien rudenį vykstančios rudens mugės metu, bet ir pasveikinami bei apdovanojami respublikiniame renginyje. Šiemet šis renginys vasario 3 dieną vyko Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, į kurį tądien sugužėjo ūkininkai iš visos Lietuvos, ūkininkus sveikinę rajonų merai, savivaldybių administracijų direktoriai, LŪS rajoninių skyrių pirmininkai, kiti sveikintojai, garbūs svečiai bei žiniasklaidos atstovai. Tradicinio konkurso tikslas išliko toks pat – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau ir gražiau tvarkytis savo ūkyje, išaiškinti pažangiausius savivaldybėje.

Apdovanoti 99 laimėtojai

2022 metais dvidešimt devintą kartą rengtas konkursas įvyko 33 savivaldybėse, jame dalyvavo 323 ūkiai. Šventiniame renginyje apdovanoti ir pagerbti konkurso „Metų ūkis 2022“ laimėtojais tapę 99 ūkiai – 33 pirmos, 33 antros ir 33 trečios vietos laimėtojai. Tarp 2022 metų laureatų yra 55 augalininkystės, 19 gyvulininkystės, 21 mišrus ūkis, po du daržininkystės ir sodininkystės bei trys uogininkystės ūkiai. Visi laureatai gavo Žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) padėkos raštus už pažangų ūkininkavimą, panevėžiečio stiklo menininko Remigijaus Kriuko pagamintus spalvingus stiklo obuolius, rėmėjų, sveikintojų dovanas.

Ignaliniečių delegaciją šiame šventiniame renginyje sudarė Ignalinos rajono meras Justas Rasikas, Ignalinos savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Irena Matešienė, LŪS Ignalinos rajono skyriaus pirmininkė Marijona Lukaševičienė ir, žinoma, konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai – pirmos vietos laureatai Jolanta ir Saulius Cicėnai, antra vieta įvertintas Laurynas Raketis bei trečią vietą užėmę Erika ir Tomas Šimėnai.

Obuolys – kaip saulė ir derlius

Renginio pradžioje šventės vedėjas Lietuvos teatro ir kino aktorius Laimutis Sėdžius pakvietė į sceną garbingiausius svečius – žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką ir Europos Parlamento (toliau – EP) narius Bronį Ropę bei Juozą Oleką. Jiems LŪS pirmininkas Raimundas Juknevičius įteikė po duonos kepalą.

Renginio pradžią paskelbęs R. Juknevičius pasidžiaugė gausiai susirinkusiais renginio dalyviais, išreiškė dėkingumą renginio rėmėjams. LŪS pirmininkas taip pat priminė, jog greit bus švenčiama Lietuvos Valstybės atkūrimo diena, vėliau – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, todėl trispalvius, Lietuvos valstybinės vėlios spalvas simbolizuojančius, nugalėtojų apdovanojimus – stiklo obuolius susiejo su šia data ir su tuo, jog praėjusių metų įvykių akivaizdoje teko suprasti, kas yra tikrosios vertybės.

„Stiklas primena, jog viskas gali būti labai trapu, – kalbėjo R. Juknevičius. – Obuolys daugelyje religijų ir mitologijų turi simbolinę reikšmę. Baltų mitologijoje jis tapatinamas su saule, Kinijoje obuolys simbolizuoja taiką, keltams obuolys yra žinių ir išminties simbolis. Pasaulyje, ką pažodžiui galėtume skaityti „po saule“, labai reikia taikos, o kad ją pasiekti reikia išminties. Obuolys taip pat simbolizuoja didelį darbų vaisių, derlių. Žemdirbys savo įdėtu darbu ir sukauptomis žiniomis rūpinasi, kad ant stalo netrūktų maisto. Ir tikisi, jog už tai jį gerbs ir jis jausis reikalingas visuomenei.“

Garbingiausiųjų sveikinimai

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, pasveikinęs visus susirinkusiuosius, patikino, jog jam garbė ir malonumas priimti Panevėžyje vieną svarbiausių Lietuvos bendruomenių – ūkininkus. „Jūsų dėka ūkininkavimas yra tapęs inovatyvumo, šiuolaikiškų technologijų ir pusiausvyros tarp ekologijos bei efektyvumo simboliu, – šnekėjo Panevėžio miesto meras. – Ne mažiau svarbu, kad daug ir sunkiai dirbdami jūs randate laiko ir neužmirštate svarbiausio – tarpusavio bendrystės. Čia matau stiprią ir vieningą bendruomenę, kuri bendrauja ir džiaugiasi vieni kitų pasiekimais. Linkiu, kad ir toliau jus lydėtų tarpusavio darna ir sėkmės jums visuose jūsų sumanymuose.“

Europarlamentaras B. Ropė džiaugėsi galėdamas dalyvauti renginyje, ypač po pandemijos metų trukusios pertraukos, taip pat konkurse dalyvavusiais ūkininkais, kurie atvėrė savo ūkių vartus ir pasidalijo su kolegomis ne tik veiklos paslaptimis, bet ir žiniomis. Tradiciškai EP narys įteikė padėką jauniausiam konkurse laimėjusiam ūkininkui Žygimantui Baubliui ir didžiavosi visais jaunaisiais ūkininkais, perimančiais patirtį bei ūkius iš savo tėvų bei senelių.

EP narys J. Olekas sveikino visas ūkininkes ir ūkininkus. „Smagu, kad organizuojami tokie konkursai ir kad galime pamatyti, kokia graži ta Lietuva“, – teigė europarlamentaras, savo padėką bei dovaną įteikęs Panevėžio krašto ūkininkams Dainorai ir Audriui Adomavičiams.

Žemės ūkio ministras K. Navickas džiaugėsi, kad konkursantų gretose yra įvairias žemės ūkio šakas plėtojančių ūkininkų, ne vien stambūs augalininkystės ūkiai. K. Navickas kalbėjo apie naują Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą ir minėjo, kad ŽŪM specialistai stengiasi šio plano priemonių taisykles parengti kuo suprantamiau ir aiškiau.

„Norisi paminėti takoskyrą tarp miesto žmonių, aplinkosaugos ir žemės ūkio, – pabrėžė ministras. – Išsikėliau sau tikslą tą takoskyrą mažinti. Galiu prisipažinti, jog nesitikėjau, kad bus taip sunku keisti požiūrius, o labiausiai stereotipus. Buvo sulaužyta ir daug mano stereotipų, už tai ačiū jums. Kalbantis su miesto žmonėmis, aplinkos ministerijos specialistais yra labai sunku perteikti jūsų praktiką. Ir čia aplinkosauga netgi nukenčia labiau, negu tada, jei sutarimas būtų pasiektas.“ K. Navickas kalbėjo ir apie įnoringus bei aikštingus valgytojus, kurių ištikimybės, deja, buvo pasigesta ištikus krizei.

Baigdamas kalbą ministras padėkojo ūkininkams už stiprią paramą Ukrainai ir palinkėjo gražios šventės ir gerų emocijų.

Padėkos žodžiai, dovanos ir muzikinės pertraukos

Į sceną užlipęs UAB „Agrokoncernas“ komercijos direktorius Arnas Radzevičius pasveikino ūkininkus, renginio svečius ir pristatė tvarumo tendencijas bei inovacijas žemės ūkyje. Specialias šios firmos dovanas gaus visi konkurso „Metų ūkis 2022“ laimėtojai. „Mes labai pasikeitėme ir žinau, kad dar daug kartų pasikeisim, – sakė A. Radzevičius. – Žinau, kad šie pokyčiai stums mus į geresnę, šviesesnę rytdieną. Viskas priklauso nuo mūsų, nes mes kuriame ateitį žemėje.“ „Agrokoncerno“ atstovas įteikė padėkos dovaną LŪS pirmininkui R. Juknevičiui.

Generalinio, ilgamečio šio konkurso rėmėjo UAB „Žemtiekimas“ įsteigtas ir generalinio direktoriaus Sauliaus Silicko įteiktas dovanas gavo įmonės partneriai – Baublių, Babenskų, Oberauskų, Blaževičių ir Andriekų ūkiai.

Šventės rėmėjo „Swedbank“ atstovė Rasa Verkauskaitė-Kazanskienė, pasidžiaugusi, jog sunkiu metu ūkininkai moka ne tik išlikti, bet ir augti, už inovacijas ir tvarumą banko įsteigtą dovaną įteikė ūkininkui Aidui Garniui.

Sveikinimo žodį tarė ir UAB „Agro solis“ vadybininkas Darius Bačkaitis, linkėjęs ūkininkams nepavargti auginti kasdienės duonos bei žadėjęs pagalbą šiame nelengvame darbe, ūkininkus sveikino laikraščio „Ūkininko patarėjas“ vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas.

Po to į sceną vieni po kitų lipo visų 33 konkurse dalyvavusių savivaldybių ūkininkai, laimėję pirmas, antras ir trečias vietas, jiems buvo įteiktos rėmėjų dovanos, gėlės, prizai, scenoje nugalėtojus sveikino sveikintojų būriai.

Renginį nuostabiais kūriniais papuošė Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas (Asta Striogaitė-Puodžiūnienė (I smuikas), Diana Labudienė (II smuikas), Lina Viningienė (altas) ir Rokas Vizbaras (violončelė)), Panevėžio muzikinio teatro pučiamųjų orkestras „Garsas“ (dirigentas Martynas Bražas), Panevėžio muzikinio teatro solistė Laima Česlauskaitė bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Edgaras Davidovičius.

Autorės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas