V. Garunkštytė įvertinta garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Baigiantis metams kultūros ministras Simonas Kairys Nacionalinėje dailės galerijoje įteikė šių metų Kultūros ministerijos premijas labiausiai įvairiose srityse nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams, kūrėjams. Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – pelnė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė. Ji įvertinta už sėkmingo ilgamečio vadovaujamo darbo rezultatus, indėlį į šalies bibliotekų sektoriaus plėtrą ir jo atstovavimą užsienyje, kultūros bendruomenės stiprinimą.

Ilgametė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė V. Garunkštytė „Utenos dienai“ sakė: „Malonu ir džiugu, kad įvertino už veiklą bibliotekininkystės srityje. Taip pat labai džiaugiuosi, kad mūsų šalies bibliotekos iš nuobodžių, apdulkėjusių ir nepatrauklių tapo tikrai ne Europos paribio bibliotekomis, o vienomis geriausių visoje Europos Sąjungoje, todėl drąsiai galime lygiuotis su Skandinavijos šalių bibliotekomis. Tai daugelio metų įdirbis, žinoma, ir daugelio žmonių, kurie prie to prisidėjo.“

Kone keturis dešimtmečius bibliotekininkystės srityje dirbanti uteniškė V. Garunkštytė, kalbėdama apie savo ilgametę darbo patirtį, nestokojo humoro. „Tiek žmonės ir negyvena“, – juokėsi direktorė, kuri po studijų Anykščių bibliotekoje dirbti pradėjo 1985 metais, vėliau atvyko į Uteną, o vadovaujamą darbą dirba nuo 1990 metų.

V. Garunkštytė visą gyvenimą nuolat aktyviai dalyvauja ir kitose veiklose, o 2018 metais jai suteiktas Utenos krašto garbės piliečio vardas.

Savo praeitį itin įdomia vadinanti pašnekovė neslėpė, kad jos gyvenime buvo nemažai iššūkių, kurie nebuvo lengvi, sprendimų, kurie buvo labai atsakingi. Ji prisiminė 1997 metus, kai pirmąkart išvyko į Helsinkį (Suomija) ir lankydamasi viešojoje bibliotekoje labai nustebo bei pati sau uždavė klausimą: „Kur mane čia atvedė? Į parduotuvę?..“

Nuolat naujovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje besidominti V. Garunkštytė savo žinias, idėjas bei sumanymus įnešė į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką, subūrė darnią šios kultūros įstaigos bendruomenę ir, daugelio nuomone, kartu sėkmingai sukūrė itin aukšto lygio kultūros židinį.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas