Kaip gelbėtis patyrus čiurnos traumą?

Nors čiurnos traumas dažniausiai patiria sportininkai, tokio sužeidimo gali sulaukti ir sportiškai neaktyvūs asmenys. Jei patyrus tokią traumą iš karto nebus imtasi reikiamų priemonių, galima susilaukti labai liūdnų pasekmių. Nuo jų gelbsti čiurnos įtvaras. Jo nenaudojant išlieka milžiniška rizika, jog čiurnos trauma labai trukdys kasdieniniame gyvenime.

Kokios gali būti čiurnos traumos priežastys?

Daugeliu atvejų čiurnos traumą sukelia raiščių ir sausgyslių įtrūkimas ar plyšimas, kartais jas lemia ir čiurnos srities sumušimas. Ši trauma gali atsirasti ir dėl čiurnoje atsiradusių kaulų lūžių. Tiesa, pastarieji rečiau pasitaiko. Dažniausiai čiurna nukenčia tada, kai nenatūraliai pasisuka pėda arba ant jos netaisyklingai nusileidžiama.

Taip pat tokia trauma gali baigtis ir bėgiojimas ar vaikštinėjimas nelygiais paviršiais, kai dėvite per daug laisvus batus, kurie nepalaiko tvirtos pėdos būsenos. Čiurna nukenčia ir toms moterims, kurios nešioja aukštakulnius batelius. Šią traumą galima patirti ir nuo didesnio aukščio šokant žemyn arba nerangiai šokinėjant per virvutę.

Kaip elgtis patyrus čiurnos traumą iki vizito pas gydytoją?

Kai patyrėte čiurnos traumą, būtinai venkite kreivo, netaisyklingo ėjimo. Kad ir šlubuojant būtina stengtis, kad pėda ant žemės nusileistų kuo tiesiau. Jeigu iki susitikimo su gydytoju tektų laukti keletą dienų, jokiu būdu nedarykite tokių veiksmų, kurie jums sukeltų skausmą. Vietoj to, visą šį laiką skirkite poilsiui, nevarginkite čiurnos apkrovomis, geriausia ją laikyti pakeltą. Kad skausmas nors kiek atlėgtų, ant čiurnos sąnario dėkite šaltus kompresus. Juos reikėtų keisti kas dvi valandos. Nepakenktų ir kojos tvarstymas elastiniu bintu, tai čiurnai suteikia daugiau atramos.

Kada yra naudinga dėvėti čiurnos įtvarą?

Čiurnos įtvarą verta dėvėti tada, kai patyrėte lengvą patempimą, arba kai norite jo išvengti. Šis įtvaras skiriamas dėvėti ir po atitinkamų operacijų. Tokie įtvarai gali būti naudojami ir po čiurnos sumušimo. Jie padeda apsaugoti nuo sužeidimų ne tik sąnarių raiščius, bet ir minkštuosius audinius. Šiuos įtvarus galima naudoti ir profilaktiniais sumetimais, kai sportuojant ar turint didelį fizinį krūvį, jaučiamas skausmas čiurnoje.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas