Už simbolinį vieno euro mokestį skiepys naminius gyvūnus

Rugsėjo 28 diena paskelbta Pasauline pasiutligės diena. Ta proga Utenoje veikiančios veterinarinės gydyklos UAB „Trivitas“ (J. Basanavičiaus g. 47, Utena) veterinarijos gydytojai antradienį nuo 9 iki 18 val. atliks gyvūnų augintinių vakcinaciją nuo pasiutimo ligos už simbolinę vieno euro kainą bei suteiks nuolaidas, norintiems paženklinti savo gyvūnus.

Panašią akciją seniūnijų patalpose vykdys ir Utenos rajono privatūs veterinarijos gydytojai Sudeikiuose esančiame kultūros centre (rugsėjo 28 d. nuo 9 iki 12 val.), Sirutėnuose, kultūros namuose (rugsėjo 29 d. nuo 9 iki 12 val.).

Nuo pasiutligės žmogų ar gyvūną apsaugo vakcina. Vakcinacija – pagrindinė kovos su pasiutlige priemonė. Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai rodo, kad pasiutligė yra skiepijimu valdoma zoonozė, kurios galime išvengti. Paskiepijus bent 70 proc. šunų (įskaitant ir beglobius), atsiranda reali galimybė apsisaugoti nuo šios mirtinos ligos.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kiekvienais metais įgyvendina pasiutligės likvidavimo programą, nuolat ragina ir primena Lietuvos gyventojams apie jų pareigą kasmet skiepyti savo augintinius – šunis, kates ar šeškus. Taip pat, nuo 2006 m. pradėta įgyvendinti oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija, kuri vykdoma du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) visoje Lietuvos teritorijoje. Ši priemonė per trumpą laiką ženkliai sumažino pasiutligės paplitimą Lietuvoje: jei 2006 metais šalyje buvo užregistruoti 2 232 teigiami pasiutligės atvejai (iš jų – 349 naminiams gyvūnams), tai jau 2010 metais – 33 atvejai (iš jų – dviem naminiams). Paskutinį kartą pasiutligė Lietuvoje nustatyta nugaišusiai lapei pasienyje su Baltarusija 2018 metais. Utenos rajone pasiutligė neregistruojama jau nuo 2011 metų.

Žmogaus pareiga – rūpintis gyvūnais ir saugoti jų, o kartu ir savo, sveikatą. Gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės – pagrindinė prevencijos priemonė. Utenos rajone kiekvienais metais nuo šios ligos paskiepijama apie 3 000 gyvūnų. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamentas primena, kad visi augintinių (šunų ir kačių bei šeškų) šeimininkai savo gyvūnus privalo vakcinuoti nuo pasiutligės ne rečiau kaip kartą per 12 mėnesių, arba, jei naudojama ilgo veikimo vakcina – pagal jos gamintojo instrukcijas. Be to, rekomenduoja vengti kontakto su laukiniais, valkataujančiais gyvūnais, net jeigu jie ir atrodo labai draugiški.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento inf.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas