Utenos rajono pakraštyje – slėnis, kuriame triušiai gyvena dėl savo grožio

2023-ieji pagal Rytų kalendorių – Juodojo vandens triušio metai. Nesiimsime nagrinėti, kokius metus pagal dangaus kūnų išsidėstymą žada astrologai. Ši publikacija – apie Utenos rajono pakraštyje (Anta­lamėstės kaime, Saldutiškio seniūnijoje) esantį Triu­šiukų slėnį, kuriame šie gyvūnėliai laksto jau kone dešimtmetį.

Triušius renkasi pagal grožį

Pasak šeimos ūkio atsto­vės Renatos Lamauskienės, Triušiukų slėnio pavadinimas ūkiui suteiktas neatsitiktinai. Pagrindinis jo tikslas – su­pažindinti lankytojus su kuo daugiau triušių veislių (šian­dien aptvertoje 4,5 ha ploto te­ritorijoje auga net 56-ių veis­lių triušiai). 2013 metų birželį savo veiklą pradėjęs ūkis tuo metu turėjo 26-ių veislių triu­šių (Belgijos milžinai, Vo­kietijos dėmėtieji milžinai, Prancūzijos avinai, Vienos pil­kieji, Vienos mėlynieji, reksai ir t. t.).

Pašnekovės teigimu, vieni triušiai gali gyventi tik esant teigiamai temperatūrai, kiti ir paspaudus šaltukui (iki 10 laipsnių šalčio). „Triušius mes renkamės pagal grožį, – tiki­no moteris. – Jei kokia nors veislė mums yra įdomi, nau­ja ar nematyta Lietuvoje, ją ir įvežame.“

R. Lamauskienė teigė, kad, priklausomai nuo veislės, triu­šiai skiriasi ir temperamen­tu – jei vienų veislių atstovai yra ramesni ir lėtesni, kitų – be galo judrūs ir greiti. Kaip ramiausius, draugiškiausius pašnekovė išskyrė vidutinio stambumo Vienos baltuosius triušius.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas