Utenos ligoninė atvira visoms gimdyvėms

Praėję metai Utenos ligoninės Akušerijos ir ginekologijos sektoriuje dirbantiems medikams buvo labai darbingi ir derlingi. 2021 metais pasaulį savo riksmu pasveikino 448 naujagimiai – 206 mergaitės ir 242 berniukai. Gimdyvių sulaukta ne tik iš visos Utenos apskrities, bet ir iš Molėtų, Rokiškio, Panevėžio, Biržų, Kupiškio, Švenčionių bei kitų šalies rajonų.

Utenos miestas yra Utenos apskrities centras, todėl iš visų šiai apskričiai priklausančių rajonų galima jį pasiekti patogiai ir greitai. Tai itin svarbu, kai reikia skubėti į pasaulį pradėjus belstis naujai gyvybei.

Sektoriuje yra 13 lovų, išskirstytų po jaukias bei patogias vienvietes ir dvivietes palatas, kurių kiekviena turi dušą bei tualetą. Galima pasirinkti ir mokamą šeimos palatą, kurioje su ką tik gimusiu vaikeliu bei mama visą parą gali pasilikti ir tėtis. Ši palata atsieina 15 eurų vienai parai.

Gimdyves ir naujagimius prižiūri jautrus, kvalifikuotas, visada padėti pasiryžęs kolektyvas.

Utenos ligoninėje, pelniusioje Naujagimiui palankios ligoninės statusą,vadovaujamasi dešimčia žingsnelių, kurių laikymasis padeda vykdyti reikalavimus, keliamus šį vardą turinčiai ligoninei. Akušerijos ir ginekologijos sektoriaus personalo pareiga yra suteikti pagimdžiusiai moteriai visą informaciją, kad ji galėtų kuo taisyklingiau ir ilgiau maitinti vaikutį.

Kiekvienam Utenos ligoninėje gimusiam vaikui skiriamas 150 eurų vertės naujagimio kraitelis. Naujagimio kraitelį sudaro rankšluostis su gobtuvu, pledas, patalynės komplektas (paklodė, užvalkalai), naujagimio drabužėliai (šliaužtinukai, smėlinukai su pirštinėmis, kepurės ir panašiai), sauskelnių pakuotė, vienkartiniai paklotai, kūdikių higienos priemonės, žaisliukas-kramtukas, termometrai vandens ir naujagimio kūno temperatūrai matuoti bei kiti kūdikiams būtini daiktai, informacinis lankstinukas apie naujagimio priežiūrą.

Utenos ligoninės inf.

Daugiau: patalynė

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas