Utenoje lankėsi ryški pasaulinio garso muzikos žvaigždė

Lapkričio 11 dieną (ketvirtadienį) Utenoje lankėsi pasaulinio garso violončelininkas Davidas Geringas, pastaruoju metu gyvenantis Vokietijoje, Berlyne. Jis gimė 1946 m. liepos 20 dieną Vilniuje. Tai žymus Lietuvos, Vokietijos ir Italijos šalių profesorius, pedagogas, dirigentas. Jį lydėjo kompozitorė, profesorė, muzikos kritikė ir apžvalgininkė, muzikos meno ir mokslo žurnalo „Muzikos barai“ leidėja bei redaktorė, žymaus šalies kompozitoriaus Rimvydo Žigaičio dukra Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.

Kaip „Utenos dienai“ atskleidė D. Geringas, jis Utenoje lankėsi pirmą kartą ir čia, anot jo, turi labai gilias savo giminės šaknis iš savo motinos pusės. Čia gyveno jo protėviai ir seneliai – uteniškiai Abramas Šarfšteinas (g. 1880 m.) ir močiutė Basia (g. 1888 m.). Garsus violončelininkas senose žydų kapinėse aplankė senelio kapą, kuris mirė 1938 m., o močiutė Utenoje palaidota visai kitoje vietoje ir jos kapas nežinomas. Kaip pasakojo D. Geringas, tėvai susipažino Kaune. Jo tėvas Gileris kilęs iš Tauragės, o mama Chaja gimusi Utenoje.

D. Geringas susitiko su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu, vėliau Utenos meno mokyklos kamerinėje koncertų salėje surengė koncertą. Jame pasirodė jaunoji violončelininkė Martyna Zakarauskaitė iš Ukmergės meno mokyklos, po klasikinį kūrinį atliko ir Utenos meno mokyklos mokinės pianistė Beatričė Bartusevičiūtė bei smuikininkė Lukrecija Dubravaitė.

Šiltai uteniškių sutiktas D. Geringas violončele grojo Anatolijaus Šenderovo „Raudą“, parašytą lietuviškam kino filmui „Getas“, taip pat atliko jo mylimo kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho muziką.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas