STEAM centre atvėrė žinių skrynią apie geologinio paveldo slėpinius

Savo švietėjišką veiklą istoriniame pastate pradėjęs Utenos regioninis STEAM atviros prieigos centras plačiai atvėrė duris visuomenei. Kiekvieną mėnesį uteniškius į susitikimus pakviesiantys mokslininkai pateiks įdomių žinių, pasakojimų apie mūsų planetą, jos turtus, mokslinius atradimus, įdomius faktus ir atsakys į mus dominančius klausimus.

Prasidėję nauji mokslo metai – tarsi naujas švarus puslapis, kuris palengva prisipildys vertingų žinių. Vieną tokį puslapį atvertė ir STEAM centre viešėjęs Lietuvos geologijos tarnybos mokslininkas, pasaulyje gerai žinomas geologinės inžinerijos bei hidrogeologijos specialistas, dr. Jonas Satkūnas, kuris skaitė paskaitą „Geologinio paveldo slėpiniai: Lietuva pasaulyje“, o smalsūs ir žingeidūs uteniškiai, šiltą vakarą iškeitę į jaukią pažintį su gamtos paveldo objektais, džiaugėsi sužinoję daug įdomių dalykų, supančių mus gamtoje.

Mokslininkas teigė, kad Lietuvoje yra išties daug mokslui ir pažinimui svarbių geologinių objektų. Neretai gyventojams kyla įvairiausių juos dominančių ir iki šiol neatsakytų klausimų. Pavyzdžiui, prie Pakalnių geomorfologinio draustinio gyvenanti moteris mokslininko paklausė, kuo gi išskirtinė ši vieta. Ir ši, ir daugelis kitų vietų yra unikalios. „Gerai, kad žmonės tam neabejingi, domisi. Tokių vietų nėra daug Lietuvoje. Tuo reikia didžiuotis. Tai mūsų gyvenimą padaro įdomesniu“, – sakė geologas, turintis turtingą mokslinę patirtį, organizuojantis tarptautines geologines tiriamąsias išvykas ir seminarus, skaitantis paskaitas.

Savo moksliniais tyrimais, įžvalgomis ir pastebėjimais su uteniškiais pasidalijęs mokslininkas papasakojo įdomių faktų apie riedulius, ozus, hidrogeologinį paveldą ir apie tai, kaip pasaulį sunkoka nustebinti tiek mūsų šalyje esančiais įspūdingais akmenimis, tiek ozais. Tačiau šiais objektais galime ne tik grožėtis – jie labai reikšmingi ir svarbūs mokslo pasauliui.

Ir artimiausiu metu netrūks įvairių prasmingų renginių ir susitikimų: rugsėjo 29 dieną Utenoje vyks renginys pasaulinei turizmo dienai ir Utenos turizmo informacinio centro 25-mečiui paminėti, o šio renginio viena iš programos dalių nusikels į STEAM centrą. Taip pat spalio mėnesį čia lankysis ir astronomijos mokslų daktaras Vidas Dobrovolskas, skaitysiantis paskaitą apie gamtosaugines veiklas.

Laikraščio „Utenos diena“ inf. Linos Narčienės nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas